Kirg köögipoolelt

Signe Sillasoo 12. august 2011, 00:00

Üks mu vanaemadest oli meisterkokk. Õppinud ja puha. Tema tõelised hitid olid kõiksugused koogid. Väikse tüdrukuna meeldis mulle muidugi pealt vaadata, kuidas ta seda lauapealset ilu ja suus sulavat maitseelamust oma väikses köögis valmistas.

Mõnikord käis see kiirelt ja lihtsalt, mõnikord oli palju nikerdamist, mis võttis tunde. Köögis toimunu - jahused põlled, vahel kogemata valesti mõõdetud kogused, lihtsalt veidrused, naljad ja apsakad - jäi muidugi ainult meie teada. Tulemus oli ju alati superhea. Kõik jäid rahule ja kiitsid taevani, olid õnnelikud, rõõsad ja rõõmsad.

Seda köögipoole nägemist igatsen sageli. Vaadata pealt, kuidas tõelised meistrid oma töökeskkonnas kire, pühendumuse ja rõõmsa meelega tööd teevad. Kui just ise ei trügi, siis mõnel harval korral lubatakse seda ka vabalt kaema. Üks sellistest on kunstnik Martin Saar, kes galeriisse Vaal oma näituse on sisse seadnud.

Viimased kaheksa aastat peamiselt USAs elanud kunstnik on katsetanud mitmesuguseid stiile ning surfanud erinevate meediumite vahel.

Praegu huvitab teda performatiivsus ning teoste loomise protsess, on tutvustanud näituse korraldajad. Selle tähistamiseks ongi ta augustikuuks Vaala oma stuudio rekonstruktsiooni tekitanud ning seal saab teda ennast iga päev töötamas näha. Tasub kaema minna.

Köögipoolest ja telgitagustest veel rääkides olgu meelde tuletatud, et sügisel hakkab Tallinna vahel taas kunstibuss ringi sõitma. Ka see on ettevõtmine, mis meistrite tööle põhjalikku pilku lubab heita.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing