Soomel ja Kreekal erilepe

Meelis Mandel 17. august 2011, 09:49

Soome ja Kreeka jõudsid kokkuleppele Soome garantii saamiseks uuele tugipaketile. Selle järgi talletab Kreeka Soome riigi arvele teatud summa. Lepe vajab euroala riikide heakskiitu.

Kokkuleppe kohaselt talletab Kreeka Soome riigi arvele summa, mis koos sellele määratud intressidega katab pikas perspektiivis Soome garantiile vastava rahasumma. Ministeeriumi teates polnud märgitud ei intresside suurust ega esialgse Kreeka deposiidi mahtu, samuti selgitatud "pika perspektiivi" kestvust.

Kui Kreeka on täitnud kõik oma kohustused tema abipaketis osalenud riikide ees, saab ta nii deposiidi, kui sellele kogunenud intressid tagasi. Kui Soome garantii läheb Kreeka maksejõuetuse tõttu kasutusele, realiseeritakse Kreeka deposiit eelisjärjekorras.

"Ma pean läbirääkimiste tulemust päris heaks," lausus Soome rahandusminister Jutta Urpilainen Kauppalehtile. Kokkulepe eeldab veel teiste euroala riikide heakskiitu.

Juulis toimunud euroala tippkohtumisel otsustati Kreekale antava abi suuruseks 109 miljardit eurot. Pakett sisaldas ka tingimust, et erasektor uuendab Kreekale antud laene 135 mld euro eest. Soome osakaal Kreeka paketis on ca 1,4 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2011, 11:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing