Kullafutuurid ületasid 1800 dollari piiri

Maarja-Liis Mitri 18. august 2011, 22:02

Samal ajal kui hirm uue majanduslanguse ees aina kasvab, jätkab kulla hind tõusu. Neljapäeval ületas detsembri tähtajaga kullafutuuride hind New Yorgi toorainebörsil 1800 dollari piiri.

Kell 14:39 idaranniku aja järgi kauplesid kullafutuurid New Yorgis hinnaga 1825 dollarit untsi kohta, andes päevasiseseks tõusuks ligi 1,8%. Tänane rekord püstitati aga veidi varem, kui futuuride hinnaks oli 1829,70 dollarit.

Investorid, kes varem üritasid vaid aktsiatega toime tulla, jooksevad nüüd kulla juurde, kommenteeris  portfellihaldur James Cordier MarketWatchile, põhjendades olukorda sellega, et uudistes räägitakse liialt palju W-kujulisest majanduslangusest. "Tundub nagu oleks kuld viimane abinõu, millest veel kasu võiks olla."

Kulda peetakse tihtipeale kõige paremaks rikkuse säilitajaks ja kõrge inflatsiooniga perioodidel kasvab kiiresti ka selle nõudlus. Maailma Kullanõukogu pressiteates anti täna märku, et  suure tõenäosusega on oodata kulla hinna kasvu jätkumist, sest majanduslik rikkus on maailmas tõusuteel nagu seda on ka inflatsioon, kirjutab MarketWatch.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2011, 22:02
Otsi:

Ava täpsem otsing