Taal: vabadus tõi ka kohustused

19. august 2011, 07:02

Meie riigi arengust rääkides võib kujundlikult kirjeldada, et kommunistlikus lastekodust väntsutatud, oma päriskodu ähmaselt mäletav laps on saatusekaaslastest oluliselt edukamalt läbinud noorukiea ja astunud ellu teadmisega, et vabadus on seotud kohustusega teha kõvasti tööd ja olla edukas, märkis Äripäeva aasta ärimees 1996 Olari Taal.

"Edu värskeimaks tunnustuseks on riigireitingu tõstmine USA reitingu langetamise taustal. Me ei saa õnneks kunagi teada, kas ning kui palju oleksime võinud riigina olla edukamad, paremaid tulemusi pole kellelgi saatusekaaslastest ette näidata. Selgelt on vaid  ühiskonna ja ettevõtluse arengut pidurdanud haldusreformi – nii kitsamas kui laiemas mõistes – läbiviimisega viivitamine. Põletavaks probleemiks on kujunenud haldusterritoriaalne korraldamatus ning kujunemas kogu riigihalduse reformimine," märkis Taal ja lisas:" Järgmise 3-4 aasta jooksul tuleb läbi vaielda maksustamisega seonduv, sest tõenäoliselt on vähemalt Euroopas mõneks ajaks lõppemas  majanduse kasvufaas. St, et tuleb arvestada tõsiasjaga, et mõnikümmend aastat arvestatavat reaalkasvu majanduses olla ei pruugi. See on uus olukord, kus keskmised sissetulekud võivad väheneda. Isiklikult arvan, et ümberjagamiseks tuleb maksustada tarbimist – ressursside kasutamist – ja rikkana elamist, mitte rikkaks saamist. Vaid indiviidi püüd rikkaks saada loob riigile rikkust," kommenteeris Taal.

Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva puhul toome teieni selle, mida Äripäeva "Aasta Ärimees" tiitli pälvinud ettevõtjatel on arvata möödunu kohta, kuid nad heidavad ka pilgu tulevikku. Arvata palusime kõigil, kes seda tänasel päeval veel teha saavad. Sest kahjuks on kaks tunnustust väärinud ja selle pälvinud ettevõtjat – Andres Sarri ja Aadu Luukas – meie seast juba lahkunud.

Loe pikka lugu Äripäeva paberlehest! 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2011, 19:20
Otsi:

Ava täpsem otsing