Kultuuride erinevus rikastab ettevõtet

Rain Sepp 23. august 2011, 00:00

Erineva kultuuritaustaga inimesed ettevõttes on pigem oluline lisaväärtus kui asjatu koorem. Kogu maailma ja äri aina mitmekultuurilisemaks muutumise tuules on igale ettevõtjale oluline ka sellega sammu pidada. Ühelgi organisatsioonil ei ole võimalik end muust maailmast eraldada ega uksi sulgeda - nii pidurdub ju areng.

Mitmekultuursus rikastab. Kui ettevõtja soovib olla edukas omas riigis, kasvada, teha äri teistel turgudel ja olla rahvusvaheline ettevõte, siis on väga oluline, et ka kõigi nende rahvuste esindajad, mille turule püütakse end sisse seada, oleksid ettevõttes tööl ja juhtimisprotsessides kaasatud.

Iga erineva kultuuritaustaga töötaja rikastab töökeskkonda ja töötajate maailmavaadet. Toob organisatsiooni uusi teadmisi, arusaamu, mis lõppkokkuvõttes igapäevatööd efektiivsemaks muudavad ja tihtilugu kiiremini kompromissideni aitavad viia.

Näiteks Soomet peetakse suhteliselt keeruliseks turuks, kuhu eestlastel tihti siseneda ei õnnestu. Viga ei ole teadmiste puudumises, pigem liigses enesekindluses, kuna arvatakse, et ollakse parimad ja abi enam ei vajata, kuid ikkagi ebaõnnestutakse.

Iga rahvuse esindaja teadmised - lähtuvalt tema päritolust - võivad teiekord olla hindamatu väärtusega, sest need on sünnipärased ja kogemuslikud ning seda valdavad vaid need, kes antud tausta mõista suudavad ja kogenud on. Töötajad on väärtus, mida hinnata ja hoida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing