II kvartali üllatajad Soome börsil

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 24. august 2011, 12:32

Teise kvartali tulemuste avaldamise periood hakkab Helsingi börsil noteeritud firmade puhul mööda saama, seetõttu tõi investeerimispank FIM enda poolt jälgitavatest ettevõtetest välja positiivsed üllatajad.

Kokkuvõttes hõlmab teise kvartali periood FIMi järgi rohkem negatiivseid kui positiivseid üllatusi.

"39 protsenti ettevõtetest jäi alla analüütikute ootustele. Aktsia kohta olid tulemused 10,7 protsendi võrra languses võrreldes aastataguste tulemustega ning oma tulemused avaldanud ettevõtedest 53 protsenti valmistasid turule pettumuse," ütleb FIM.

Positiivseid üllatajaid olid FIMi järgi Amer Sports, Raisio, Rautaruukki, Sanoma, Technopolis ja Vacon, mille kõikide ärikasum oli aprillis-juunis oodatust parem.

FIM ootab Ameri kasumlikkuse paranemisest aasta lõpupoolel suurenenud tellimuste arvu ja paranenud kulude kontrolli toetusel.

Raisio suhtes ootab FIM ka aasta lõpus positiivseid uudiseid ning ütleb, et esitatud suunised võivad eeldada kas positiivset kasumihoiatust või uudiseid mingi firma ostust.

Rautaruukki põhiturul oodatakse nõudluse tugevana säilimist, mis omakorda viib edasi selgesse kasumikasvu võrreldes eelmise aastaga.

Sanoma on FIMi järgi eelkõige hea dividendiaktsia.

"Hinnang dividendiks on 8-9 protsenti praeguse aktsiakursiga, mis peaks toetama aktsiat. Keskmine aastane tootlus 2000ndatel aastatel on olnud 5,5 protsenti, siis oli dividend madalaimal tasemel, 0,80 eurot aktsia kohta," teatas FIM.

FIM prognoosib, et Technopoliksen rakendusaste tõuseb viimasel kvartalil, sest Venemaa Pulkovo ruumid tulevad eellepingute alusel aasta lõpuni täis.

Vaconi kohta märgib FIM, et aasta lõpuni on oodata eeskujulikke tulemusi, kuid järgmise aasta kohta on koondennustust teha juba väljakutse.

 ***

OMX Helsinki üldindeks tõusis teisipäeval 0,99% ning Nokia aktsia 2,13%

Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad teisipäeval:

Tõusjad: Elektrobit +7,14%. Vacon +6,89%. HKScan +5,22%. Biotie Therapies +5,00%. Revenio Group +4.17%
Langejad: Finnair -2,38%. Marimekko -2,50%. Outokumpu -2,54%. Rautaruukki -3,27%. Ruukki Group -7,41%

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2011, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing