USA eelarvedefitsiit sel aastal 1,3 triljonit

Maarja-Liis Mitri 24. august 2011, 21:38

Täna avalikustatud Kongressi eelarvekomitee (CBO) raporti kohaselt on Ühendriikide prognoositav eelarvepuudujääk        30. septembril lõppeval majandusaastal 1,3 triljonit dollarit, vahendab uudisteportaal Bloomberg.

Aprillis antud esialgne hinnang selle aasta eelarvedefitsiidile oli 1,4 triljonit dollarit. Septembrile järgnevaks 12 kuuks prognoosib eelarvekomitee aga 973 miljardi suurust puudujääki, mis on veidi vähem kui aprillis pakutud 1,1 triljonit.

Defitsiit jätkab vähenemist, kuid aeglaselt, sõnas CBO, lisades samas, et juhul kui jätkatakse 2012. aastal aeguvate Bushi administratsiooni poolt väljatöötatud maksukärbetega, on oodata palju suuremat puudujääki.

Praeguse eelarveaasta viimasesse kvartalisse ennustab CBO 8,9% suurust töötuse määra, mis järgmise aasta samaks ajaks peaks langema 8,5 protsendile, kuid enne 2014. aastat töötus alla 8% ei lange.

Kõrge töötus ja tõrkuv majanduskasv võivad seada tõsiseid takistusi president Barack Obama tagasivalimisele, kirjutab uudisteportaal Reuters. „Kuigi toodangunumbrid  hakkasid taas kasvama juba kaks aastat tagasi, on taastumise tempo aeglane,“ sõnas CBO esimees Doug Elmendorf oma blogipostituses.

Praeguseks ja järgmiseks eelarveaastaks on oodata Ühendriikide majanduse vastavalt 2,4 ja 2,6 protsendilist  kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2011, 21:38
Otsi:

Ava täpsem otsing