Kaubanduskett Carrefourilt hapu tulemus investoritele

Fredy-Edwin Esse, California 31. august 2011, 12:08

Euroopa üks suurimaid kaubanduskette Carrefour SA teatas täna poolaasta puhaskahjumist ning alandas terve aasta prognoose.

Wal-Mart Storesi järel maailma suuruselt teine jaemüügikett teenis 2011. aasta esimese kuue kuuga 249 miljonit eurot puhaskahjumit, samas kui aasta tagasi teeniti 97 miljonit puhaskasumit.

Firma sõnul on tootjahinnad järjest tõusnud ning koduturul Prantsusmaal on konkurentidele turuosa kaotatud, mistõttu alandati käesoleva aasta rentaablust 15%ni, mis on vähem kui möödunud aastal, vahendas Wall Street Journal.

"Perioodi jooksul õnnestus Carrefouril enda käivet kasvatada, mida vedasid arenevad turud, kuid üldiselt olid tulemused pettumust valmistavad, mille üheks peamiseks põhjuseks on kehv esinemine Prantsusmaal ja ühekordsed kulud," ütled firma esimees ja tegevjuht Lars Olofsson.

"Me rakendame uut plaani, toome välja uue reklaamistrateegia Prantsusmaal, et taastada enda konkurentsivõime ja külastatavus hüpermarketites," ütles Olofsson. Prantsusmaalt tuleb 44% Carrefouri käibest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2011, 12:08
Otsi:

Ava täpsem otsing