DnB NOR eesmärkidega hädas

Fredy-Edwin Esse, California 02. september 2011, 12:55

Norra suurim pank DnB NOR on enda sõnul raskustes, et täita 2015. aastaks seatud kasumieesmärk. Põhjus peituvat halvenevas majanduskeskkonnas.

"2015. aasta eesmärkide saavutamine on muutunud raskeks pikaajaliste intressimäärade ja intressimäärade ootuste tõttu," ütles Bloombergile panga tegevjuht Rune Bjerke. "Siiani oleme oma kasvuambitsioonide ja kuludega kooskõlas püsinud," lisas ta.

Põhjamaade suuruselt teise panga juuni prognoosi järgi tõuseb panga tegevuskasum 2015. aastal 5,5 miljardi dollarini võrreldes 2012. aastaks prognoositud 4-4,5 miljardi dollariga.

Panga sõnul on Euroopa võlakriisist ja USA võlaprobleemidest tulenev ebakindlus kahandanud poliitikute valmisolekut piirata raha kulutamist, mis ähvardab omakorda panna surve alla intressimäärad.

"Kui esitlesime enda eesmärke, olime kindlad, et intressimäärasid tõstetakse Norras oluliselt kiiremini kui enamik analüütikuid praegu prognoosivad," ütles Bjerke. "Nüüd on see raskem, sest intressimäärad püsivad kauem madalal," ütles Bjerke, kuid lisas, et panga eesmärgid ei muutu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. September 2011, 09:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing