Fondijuhid on optimistlikud

Romet Kreek 06. september 2011, 11:53

HSBC korraldatud fondijuhtide küsitlus näitas, et investeerimisotsuste langetajad on kolmanda kvartali osas aktsiate suhtes optimistlikult meelestatud, vahendab Bloomberg.

Tosina investeerimiskompanii seas läbi viidud küsitlus, kes haldavad 4,4 triljoni dollarises mahus fonde, näitasid et 63 protsenti on aktsiate suhtes optimistlikumalt positsioneeritud võrdlusindeksite suhtes. Eelmisel kolme kuu osas oli aktsiates ülekaalus vaid 44 protsenti. Kolmandas kvartalis on võlakirjades alakaalus 57 protsenti fondijuhte võrreldes eelneva perioodi 38 protsendiga.

„Hetke turuvolatiilsus on loonud pikaajalistele investoritele atraktiivseid ostuvõimalusi,“ ütles HSBC Austraalia üleilmsete investeeringute juht Geoffrey Pidgeon. „Kuigi meil on USA kasvu ümber ebakindlus, on ettevõtete tulemuste prognoosid jäänud positiivseteks.“

Fondijuhid on muutnud kolmandas kvartalis positiivsemaks Suur-Hiina piirkonna suhtes spekuleerides, et karmistuv monetaarpoliitika on lõpule lähenemas.

Suur-Hiina suhtes oli 57 protsenti fondijuhte ülekaalus võrreldes eelnenud kvartali 25 protsendiga. Euroopa aktsiates olid pooled fondijuhid alakaalus võrreldes teise kvartali 11 protsendiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. September 2011, 11:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing