LHV soovitab osta Ekspress Grupi aktsiat

Romet Kreek 06. september 2011, 11:10

LHV analüütikud Kristo Oidermaa ja Shana Vida Gavrom alustasid Ekspress Grupi analüüsiga katmist. Aktsia sai ostusoovituse ning õiglaseks väärtuse hinnavahemikuks anti 1,50-1,65 eurot. Järgnevad nopped analüüsist.

LHV arvates on kohalikul reklaamiturul tugev pikaajaline kasvupotentsiaal. Esiteks peaks reklaamituru viimaste aastate järsk langus tooma kaasa turu taastumise. Teiseks on reklaamikulutused elaniku kohta Baltikumis jätkuvalt kordades madalamad kui läänemaailmas.

"Meie arvutuste kohaselt on Ekspressi väärtuslikum üksus trükiteenuste üksus, mille väärtuseks saame 51,7 miljonit eurot. Siiski ei ole see meie jaoks üllatus, arvestades üksuse suurt panust kogu grupi kasumisse.

Online-meedia üksuse väärtuseks saame 28,7 miljonit eurot. Kuid siinkohal tuleb rõhutada, et üksuse tundlikkus prognooside sisenditele on kõige suurem tänu kõrgele tegevusvõimendusele. Samuti on selge, et grupi juhtkonna arvates on online meedia segmendi väärtus märgatavalt kõrgem, kui vaadata Delfi firmaväärtuse teste grupi bilansis," seisab analüüsis.

Trükimeedia üksuse väärtuseks sai LHV läbi diskonteeritud rahavoogude meetodi 10,3 miljonit eurot. LHV  rõhutab, et trükimeedia moodustab olulise osa ühisest multimeedia uudisruumist ning seetõttu on ka online-meedia ja trükimeedia üksuse eraldusjoon tulevikus küsitav. LHV on ettevõtte väärtuse leidmisse lisanud ka 50% osaluse Express Postis, mille väärtuseks on 2,6 miljonit eurot ning ühtib seega Eesti Posti poolt tehtud pakkumisega. Kokkuvõttes annab erinevate üksuste väärtuste summa Ekspress Grupi aktsia väärtuseks 1,77 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. September 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing