Anne Oja • 9. september 2011 kell 12:10

Automüük ja nõustamine aitavad loota kasvule

Majanduse baromeetriks olev automüük kasvab loodetavasti ka tuleval aastal ning energiaalases konsultatsiooniäriski on praegu tulevale aastale viitavat kasvu näha, rääkisid AMTELi juht Jaak Uudla ja energiaalast konsultatsiooni pakkuva Inotex Grupi juhataja Monika Salu.

"Oh, see on raske küsimus," vastas Jaak Uudla küsimusele, kas valitsuse pakutud 3%-line tuleva aasta majanduskasv on liiga optimistlik või mitte. "Automüük, mida peetakse baromeetriks, ei näita langust. Sel aastal ennustatakse majanduskasvuks 7-8%, automüük on isegi suuremas kasvus," selgitas Uudla.

"Ma ise olen natuke optimistlikum, (kui teised viimase aja arvamuseavaldajad – toim) ja usun, et W-languse teine langus jääb väiksemaks ning ka automüük stabiliseerub."

Uudla sõnul nõuab müügikasvu jätkumist ka Eestis kasutatavate autode vanus. "Ma seda küll ei ütle, et olen 3%st optimistlikum, aga loodan, et kasv ei jää nulli," märkis ta.

"Mina arvan, et ei ole liiga optimistlik. Niipalju kui praegusi trende vaadata, julgeks 3%list majanduskasvu loota küll," lausus Monika Salu.

Hetkel kuum