Ecometal: vanadest akudest on saanud defitsiit

Väinu Rozental 20. september 2011, 13:10

Meie põhieesmärk järgmisel aastal on hoida seda tootmismahtu, mis me oleme suutnud saavutada vaatamata suurtele hinnakõikumistele maailmaturul, ütles vanu pliiakusid ümber töötleva ASi Ecometal tegevjuht Marja Kiristaja.

Ehkki Ecometali projektvõimsus on aastas ümber töötada 15 000 tonni vanasid akusid, suudab tehas töödelda aastas 20 000 tonni vanasid akusid.

Äripäev küsis täna ettevõtjatelt, milline on nende äriplaan aastaks 2012. Päevaküsimuse ajendiks on Äripäeva korraldatav homne suurkonverents „Äriplaan 2012“, kus esinevad majandus- ja arvamusliidrid.

„Meie äri sõltub väga palju hindadest – nii nagu kõiguvad hinnad, nii kõigume ka meie,“ rääkis Kiristaja. „Me ostame vanu akusid kokku Londoni börsil oleva metalli hinnaga. Kui Ecometal kunagi asutati, siis nägi äriplaan ette, et toorme hind moodustaks alla 20 protsendi plii müügihinnast, aga praegu on see protsent jõudmas juba neljakümneni.“

Lisaks toorme kõrgele hinnale pole vanu akusid ka väga lihtne saada. „Vanad akud on maailmaturul sama defitsiitseks muutunud nagu kõik muu prügi,“ lisas Kiristaja.

Praktiliselt kogu plii, mis vanade akude ümbertöötlemisel saadakse, läheb eksporti. „Eestis ei kasutata pliid mitte millekski muuks kui vaid kalavõrkude alla riputamiseks,“ täpsustab Kiristaja. „Nii kurb kui see ka pole, Eestis ei vajata mujal meie toodet.“

Sillamäel asuvas Ecometalis töötab 56 inimest, neist vaid 4 on kontoritöötajad.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2011, 13:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing