Euroopa börsid kerges languses, Lufthansa aktsia kahe aasta madalaimal

Raivo Sormunen 21. september 2011, 13:24

Euroopa börsidel on täna suurimas languses autotööstuse sektor, mis on odavnenud keskmiselt 2,1%. Euroopa suuruselt teine autotootja Peugeot on järgi andnud 3,4% ja Volkswagen 2,4%. Lufthansa teeb 2 aasta madalaimad tasemeid.

Prantsuse pangaaktsiaid jätkavad samuti langust, kuna investorid muretsevad pankade bilansside ja kapitaliseerituse pärast võimalikku (Kreeka valitsuse) võlakirjade korstnasse kirjutamist. BNP Paribas on kaotanud päevaga 5,4% ja liigub 23,58 eurol. Viimase nelja päevaga on aktsia langenud kokku juba 23%.

Deutsche Bank aktsia on tagasi tõmbunud aga 1,8%, kuna panga finantsjuht Stefan Krause sõnul võitleb Saksamaa suurim pank selle nimel, et realiseerida oma maksude-eelne tegevuskasumi prognoos (10 mld eurot).

Lufthansa aktsia on lennanud alla 4,5% ja liigub viimase kahe aasta madalaimal tasemel. Lennufirma hoiatas, et ettevõtte kütusekulud ulatuvad sel aastal 6,4 miljardi euroni ning Deutsche Bank vahetas aktsiale antud “hoia” soovituse “müü” vastu.

Euroopa aktsiaturgu laialt kajastav Stoxx Europe 600 indeks pole samas tervikuna niivõrd kõva lööki saanud, liikudes 228,15 punktil ehk 0,4% miinuses.

“Turud on endiselt närvilised. Kardetakse, mida võib täna pakkuda USA keskpanga koosolek ja mida käib välja Kreeka. Kreeka probleemide lahendamiseks on vaja aega ning meil on veel pikk ja raske tee käia,” märkis uudisteagentuurile Bloomberg Deutsche Postbank AG aktsiastrateeg Heinz- Gerd Sonnenschein.

Nädala alguses toimunud Kreeka uue abiraha saamise kõnelused Euroopa Liidult ja IMF-lt ei andnud küll reaalset tulemust, kuid kokkuvõtvalt võib öelda, et need olid mõnevõrra lootust andvad. Järgmisel nädalal tullakse abiraha teema juurde tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2011, 13:24
Otsi:

Ava täpsem otsing