Amazoni tahvelarvuti ohustab Apple’i turuosa

Maarja-Liis Mitri 26. september 2011, 19:08

Amazon.com, mis toodab populaarset e-lugejat Kindle, tuleb väidetavasti järgmisel nädalal välja uue tahvelarvutiga, mis analüütikute sõnul pakub tugevat konkurentsi seni turul domineerinud Apple’i iPadile, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Kuigi Amazon on tahvelarvutist rääkides jäänud üsna kidakeelseks, usuvad analüütikud, et täpsemat infot toote kohta saab kolmapäevasel pressikonverentsil.

BGC Partnersi esindaja Colin Gillise sõnul on juba üsna kindel, et tarbija jaoks on tegemist hea uudisega, kuid peamine küsimus olevat hetkel hoopis see, kui palju lõikavad tootest kasu aktsionärid. Mees lisas, et Amazoni puhul on üsna tõenäoline, et ettevõtte valib tahvelarvutile väga konkurentsivõimelise hinna, mis võib omada väga väikest mõju firma kasuminumbritele.

Kui Kindle’i strateegia põhines madalal hinnal, mis aitas kiiresti ostjaid ligi meelitada, on analüütikute sõnul väga võimalik, et Amazon hoiab ka tahvelarvuti hinna madalal, üritades enam kasu lõigata hoopis tootega seotud teenuste ja sisu müügist.    

Tehnoloogia blogi TechCrunch on septembris varasemalt väitnud, et tahvelarvuti hakkab põhinema Google’i Android-tarkvaral ning selle hinnaks kujuneb ligikaudu 250 dollarit. Esimeseks aastaks ennustatakse, et müüa suudetakse 3 miljonit seadet. 

Usutakse, et Kindle'i suure populaarsuse ja Amazoni pakutavate muusika- ja filmiteenuste tõttu on iPadi turuosa tõsises ohus.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2011, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing