Perearstid tahaksid raha teise pereõe palkamiseks

Kaisa Gabral 01. oktoober 2011, 09:40

Perearstid ei jõua praegu piisavalt tegeleda haiguste ennetamisega. Tänasel aastakoosolekul nenditi, et kõige lihtsam viis perearstide koormuse vähendamiseks oleks see, kui riik rahastaks teise pereõe palkamist, kirjutas ERR.

Eesti perearstid on liigselt ülekoormatud ja kuigi hiljutine seadusemuudatus lubab osa arsti tööst ära teha pereõel, soovitab Tallinna perearst ning perearstide seltsi uus juht Diana Ingerainen riigil mõelda sellele, et perearst saaks enda praksisesse tööle võtta ka teise pereõe. Üksnes siis saaks Ingeraineni sõnul perearstikeskused asuda tegelema tervisekäitumise suunamisega, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Meil on seadusega ette nähtud tegevused väga laiad, aga meil ei jätku lihtsalt ressurssi, et kõiki neid katta, tuleb tunnistada, et kõige vähem jagub ressurssi n-ö kõige efektiivsema ehk ennetustöö jaoks," rääkis Ingerainen.

Ta selgitas, et perearstidel ei ole aega, et selgitada välja riskirühmad ja kutsuda neid aktiivselt ise nõustamisele, olgu selleks tubakast loobumine või alkoholi liigtarvitamine.  

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2011, 09:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing