Mäggi: riigijuhid käituvad nagu riigi omanikud

Kadrin Karner 10. oktoober 2011, 16:00

Kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja Janek Mäggi sõnul käituvad avaliku sektori inimesed kohati nagu erafirma omanikud ja riigijuhid oleksid nagu riigi omanikud.

"Mida vähem salatsemist, seda avatum ühiskond. Samas käituvad paljud avaliku sektori inimesed nagu erafirma omanikud. Vahe on ainult selles, et eraettevõtjad võivadki oma rahaga teha, mida tahavad – osta kalleid autosid, peeneid koolitusi või puhkusereise," ütles Mäggi. Kui maksud on makstud, ei ole kellelgi õigus öelda, et raha ei tohi just nõnda kulutada, lisas ta.

"See ei ole muidugi ainult Eesti probleem, et riigijuhid käituvad nagu riigi omanikud. Ka eraettevõttes ei saa tippjuht omanikuga kooskõlastamata teha midagi nii, et ta omanikku ei informeeri," rääkis Mäggi ja lisas, et praegune olukord paistabki just selline, et palgaline juht salastab omaniku eest ettevõtet puudutava info.

Mäggi märkis, et kui riigiametnikule rahva ehk omaniku teenimine ei meeldi, tuleb teha oma firma, kus saab samasuguseid vastikuid küsimusi nagu need, mis rahvas praegu riigilt küsib ise küsida. "Ja siis nad ei tundugi enam nii vastikud, vastupidi – väga asjakohased. Ning igasugune salatsemine ajab kohe väga närvi."

Äripäev küsis tänase päevaküsimusena, kas on põhjendatud tippametnike nimede salastamine, kes on saanud Euroopa Liidu rahade eest personaalset koolitust. Küsimus oli ajendatud tänases lehes ilmunud loost, mis rääkis, kuidas riigikantselei otsustas salastada, millised riigi tippjuhid on saanud personaalset koolitust. Ehkki riik kasutab tippjuhtide koolitamiseks Euroopa Liidu abiraha, leiavad nii riigikantselei kui ka andmekaitse inspektsioon, et tegemist on eraelu puutumatusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. October 2011, 16:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing