Raudsaar: koolitatud ametniku nimi olgu avalik

Kadrin Karner 10. oktoober 2011, 13:58

Ajalehtede liidu tegevdirektori Mart Raudsaare sõnul pole maksmaksja raha eest koolitusi saanud riigiametnike nimede salastamine õige.

"Tegemist on ikkagi maksumaksja rahaga, mitte eraettevõtja rahaga, kes tellib endale ja oma töötajatele mingit koolitust," vastas ta küsimusele, kas Euroopa Liidu rahade eest personaalset koolitust saanud tipp-riigiametnike nimede salastamine on põhjendatud.

Ametnike nimed salastanud riigikantselei ja andmekaitse inspektsioon nimetasid põhjuseks eraelu puutumatust. Raudsaare sõnul need argumendid veenvad ei ole. "Mingil hetkel võib salastamine teemaks tõusta. Ja ei saa välistada nüansse, mis võivad muuta koolitusel osalejate nimed konfidentsiaalseks, näiteks kui tegemist on mõne eriteenistuse koolitusega või mingi meditsiinilise teemaga, aga ka sel juhul peaks koolituse liik olema avaliku huvi objekt," selgitas ta.

Tänane Äripäev kirjutas, et riigikantselei otsustas salastada, millised riigi tippjuhid on saanud personaalset koolitust. Ehkki riik kasutab tippjuhtide koolitamiseks Euroopa Liidu abiraha, leiavad nii riigikantselei kui ka andmekaitse inspektsioon, et tegemist on eraelu puutumatusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2011, 09:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing