Kadrin Karner • 10. oktoober 2011 kell 11:36

Varrak: ametniku arengut toetavat koolitust pole põhjust varjata

Kui koolitus toetab targemate otsuste tegemist pole põhjust ju midagi varjata, ütles endine rahandusministeeriumi kantsler ja praeguse TTÜ innovatsiooni ja ettevõtluskeskuse juhataja Tea Varrak.

"Olen kindel, et me kõik tahame, et riigi juhtimise juures oleks targad, pädevad ja pidevalt arenevad ametnikud. Koolitused on need, mis seda eesmärki täita aitavad ja on kindlasti iga ametniku suhtes olulised," märkis ta. "Peamine, et need on läbimõeldud ja toetavad targemate otsuste tegemist. Mulle meeldiks teada, et nii ongi. Seega pole põhjust ka midagi varjata," lisas Varrak.

Äripäev küsis tänase päevaküsimusena, kas on põhjendatud tippametnike nimede salastamine, kes on saanud Euroopa Liidu rahade eest personaalset koolitust.

Küsimus oli ajendatud tänases lehes ilmunud loost, mis rääkis, kuidas riigikantselei otsustas salastada, millised riigi tippjuhid on saanud personaalset koolitust. Ehkki riik kasutab tippjuhtide koolitamiseks Euroopa Liidu abiraha, leiavad nii riigikantselei kui ka andmekaitse inspektsioon, et tegemist on eraelu puutumatusega.

Hetkel kuum