Alyona Stadnik • 11. oktoober 2011 kell 21:00

Eesti Energia hakkab Jordaanias varsti ehitama

Projektijuht Andres Anijalg ütles ajalehele Jordan Times, et läbirääkimised keskkonnaministeeriumi ja riikliku elektrijaamaga 600-900megavatise põlevkivijaama ehitamise üle on jõudmas lõppjärku. "Loodetavasti lõpetame läbirääkimised aasta lõpuks, nii et me saame uue aasta algul ehitamisega alustada," ütles Anijalg.

Eesti teeb ilma. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul on Jordaania puhul tegemist on Eesti võimalusega. "Vähe on unikaalseid kogemusi, mis meil on olemas, ja mille järgi võib maailma vajadus oluliselt kasvada. Me räägime siin põlevkivi kasutamisest maailma energeetikas," oli Parts uhke. "Ettevõtte tasandil on tegemist tehnoloogia ekspordiga ja mõistlike riskide jagamisega kogu selle projekti arengufaasis," ütles ta.

Pikaajalise ettevalmistuse viljad hakkavad paistma. Partsi sõnul on Jordaania projekti puhul Eesti Energia kaasanud projekti juba rahastajaid, mille tulemusena on Eesti Energia ka teeninud. "Sellesse faasi jõudmiseks on läinud peaaegu viis aastat," lisas ta.

"Oluline on, et me jõuame reaalsete tulemuste ja investeeringuteni. Eesmärk on, et see investeering saaks ettevõtte jaoks olla tulusam, kui ta siiamaani on olnud," märkis Parts.

Kas järgmise aasta Eesti Energia aktsiakapitali suurendamine on seotud mõne välisinvesteeringuga? "Meie elektritarbijad sinna oma raha ei pane ning riigi aktsiakapitali suurendamine ei ole seotud välismaa investeeringutega," kinnitas Parts.

"Järgmise aasta aktsiakapitali suurendamine on soetud Eesti Energia investeeringutega Eestisse: tootmisvõimsused, uus põlevkivielektrijaam, tootmisvõimsused taastuvenergeetikasse, prügijaam," ütles minister.

Hetkel kuum