Pimco Bill Gross vabandab halva aasta pärast

Rainer Saad 17. oktoober 2011, 16:46

Bill Gross, maailma suurima võlakirjafondi juht vabandas täna fondi investorite ees kehva esitluse pärast, öeldes, et kogeb halba aastat.

Gross, kes juhib 242 miljardi dollarilist PIMCO Total Return fondi, kirjutas enda tänases avalduses, et alahindas Euroopa võlakriisi ja USA võlaülempiiri vaidluse mõjusid.

„Euroopa võlakriis ja vaidlus USA võla ülempiiri tõstmise pärast pöörasid arenenud majandused uude võimalikku majanduslangusesse. Total Return fondi positsioonid olid liiga riskantsed,” ütles Gross. 

Gross, keda teatakse ka kui „võlakirjakuningat”, sattus suure kriitika alla selle aasta alguses kui panustas USA riigivõlakirjade vastu, mis 2011. aastal on näidanud tõusu. Grossi fond on ühe aasta lõikes 1,06% üleval, mis jääb selgelt alla sektori 3,99% keskmisele.

Bill Gross, kes aitab PIMCO-l juhtida rohkem kui 1,2 triljonit dollarit, ütles reedel, et tema Total Return fond omab positsioone Saksamaa ja Kanada võlakirjades. Pimco ootab järgnevateks kvartaliteks arenenud majandustele 0% kasvu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2011, 16:46
Otsi:

Ava täpsem otsing