Valitsus toetas riigieelarve seaduse muutmist

Silvia Kruusmaa 20. oktoober 2011, 10:57

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ja saadab riigikogusse arutamiseks 2011. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste tulemusel eelarve kulude ja tulude kogumaht ei muutu, kuid täpsustuvad ministeeriumide jooksva aasta kulud.

Eelarve muutmise tulemusel suurenevad investeeringud 2,2 miljonit eurot, millest oluline osa on seotud hoonete remondi ja turvalisuse suurendamise kuludega kaitseministeeriumi valitsemisalas, tuberkuloosi ja HIV/AIDSi ravimite soetamisega sotsiaalministeeriumi valitsemisalas ning koolide investeeringuvajaduste katmisega haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalas. Omakorda 2,2 miljoni euro võrra vähenevad tegevuskulud, eraldised ja muud kulud.

Kokku esitati põhiseaduslike institutsioonide, riigikantselei ja ministeeriumide poolt 61 muudatusettepanekut, mis on võrreldes eelmise aastaga 11 võrra vähem. See näitab, et 2011. aastal elluviidud eelarve seadusepildi korrastamine on andnud oodatavaid tulemusi ning valitsemisaladel on paremad võimalused rahavooge aasta sees operatiivsemalt juhtida, teatas rahandusministeerium.

Selle aasta riigieelarve kulude maht on 6 miljardit eurot ning tulude maht 5,7 miljardit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. October 2011, 16:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing