Silvia Kruusmaa • 20. oktoober 2011 kell 7:57

Valitsus toetas riigieelarve seaduse muutmist

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ja saadab riigikogusse arutamiseks 2011. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste tulemusel eelarve kulude ja tulude kogumaht ei muutu, kuid täpsustuvad ministeeriumide jooksva aasta kulud.

Eelarve muutmise tulemusel suurenevad investeeringud 2,2 miljonit eurot, millest oluline osa on seotud hoonete remondi ja turvalisuse suurendamise kuludega kaitseministeeriumi valitsemisalas, tuberkuloosi ja HIV/AIDSi ravimite soetamisega sotsiaalministeeriumi valitsemisalas ning koolide investeeringuvajaduste katmisega haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalas. Omakorda 2,2 miljoni euro võrra vähenevad tegevuskulud, eraldised ja muud kulud.

Kokku esitati põhiseaduslike institutsioonide, riigikantselei ja ministeeriumide poolt 61 muudatusettepanekut, mis on võrreldes eelmise aastaga 11 võrra vähem. See näitab, et 2011. aastal elluviidud eelarve seadusepildi korrastamine on andnud oodatavaid tulemusi ning valitsemisaladel on paremad võimalused rahavooge aasta sees operatiivsemalt juhtida, teatas rahandusministeerium.

Selle aasta riigieelarve kulude maht on 6 miljardit eurot ning tulude maht 5,7 miljardit eurot.

Hetkel kuum