Horm: toidutöösturitel on huvi ja raha

Katariina Krjutškova 26. oktoober 2011, 18:20

Toidutöösturite seas ostetakse ja müüakse ettevõtteid hulgi, kommenteeris Maag Lihatööstuse juht Olle Horm advokaadibüroo Soraineni ja partnerite tehtud uuringut.

Uuring näitab, et pool ettevõtjatest tahab aasta jooksul osta mõne teise ettevõtte ja  kolmandik sooviks oma ettevõtte müüa. Enim ülevõtmisi on viimastel aastatel olnud infotehnoloogia ja toiduainetetööstuse sektoris.

Horm kinnitas uuringu tulemusi. „Siin ostetakse ja müüakse küll. Sektor on kiiresti arenev ja konkurents on kõva, ei imesta, et selliseid asju juhtub. Tundub, et huvi on ja ettevõtetel ikkagi raha ka on,“ ütles Horm.

Ka Tööandjate liidu juht Tarmo Kriis nentis, et toidutöösturite koopereerumine on ootuspärane. „Edukad on need, kes suudavad head hinda pakkuda ja suurel ketil on seda parem teha. Kõik algab kogustest,“ ütles Kriis. 

Teisalt teostub vaid väike osa ülevõtmisplaanidest. „Plaane peetakse palju, räägitakse läbi, aga realiseerub murdosa. Toiduainetetööstuses on olukord tervikuna nii hea, et sundmüüki on väga vähe,“ ütles Horm. Tema sõnul on see tingitud asjaolust, et majanduskriis ei tabanud toiduainete tööstust nii suures mahus.

Soraineni advokaadi Toomas Prangli sõnul on toidutöösturite üleostmine tingitud jaekettide tugevnemisest. „Võib-olla ongi põhjus see, et jaemüügiturul on toimunud varasematel aastatel suured konsolideerumised. Toiduainetetööstused tahavad võrdväärse olukorra tagamiseks jõud konsolideerida, et neil oleks jaekettidega lepingutingimuste läbirääkimiseks parem positsioon,“ sõnas Prangli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. October 2011, 18:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing