Soros panustas kolmandas kvartalis IT-sektorile

Raivo Sormunen 15. november 2011, 10:28

USA Väärtpaberi Järelevalve SEC poolt avaldatud dokumentidest nähtub, et riskikapitalist George Soros on viimases kvartalis investeerinud peamiselt tehnoloogiafirmade vahetusvõlakirjadesse.

Kolmandas kvartalis on Soros Fund Management LLC ostnud 484,5 miljonit pooljuhtide tootja Micron Technology vahetusvõlakirju, viies oma osalus 504 miljoni väärtpaberini ehk 477,6 miljoni dollarini, vahendab uudisteagentuur MarketWatch.

Lisaks on fond ostnud 270,7 miljoni dollari eest mälukaartide tootmise poolest tuntud SanDisk vahetusvõlakirju ning 15,9 miljoni dollari väärtuses SanDisk aktsiaid.

Samas on lisatud portfelli veel 276 miljoni dollari eest Motorola Solutions aktsiaid ja 226,6 miljoni dollari eest fiiberoptiliste seadmete tootja JDS Uniphase vahetusvõlakirju.

Kui mais tuli Sorose fond välja kullast ja metallisektori aktsiatest, siis viimases kvartalis on ta jällegi hakanud kullaga spekuleerima. Septembri lõpus oli fondil püsti 22,9 miljoni dollari eest ostuoptsioone ja samas ka 19 miljoni dollari eest müügioptsioone börsil kaubeldavale kullafondile (SPDR Gold Trust).

Viimase kvartaliga on Sorose Fund Management fondimaht kahanenud 7,1 miljardilt 5,8 miljardi dollarini. Fondi populaarsemateks ja suuremateks investeeringuteks on tõusnudki vahetusvõlakirjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. November 2011, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing