Kadrin Karner • 28. november 2011 kell 21:00

Pool firmadest mõtleb värbamisele

Siiski kavatseb CV-Online'i küsitluse põhjal lähema poolaasta jooksul uusi töötajaid juurde värvata väiksem protsent tööandjaid kui mullu.

CV-Online'i juhatuse liikme Agu Vahuri sõnul kinnitab selline muutus nende varasemat nägemust, et üks suur värbamiste periood oli 2010. aasta teine pool ja 2011. aasta ning eriti selle esimene pool, mil taastati enamasti endisi mahte ning seetõttu ka värvati hoogsalt. "2012. aastal saame tõenäoliselt näha stabiilset, tasakaalustatud nõudluse-pakkumise suhet tööturul," ütles Vahur.

CV-Online'i uuring näitas, et 45% tööandjatest (mullu novembris 70%) soovib lähima kuue kuu jooksul töötajaid palgata.

CV Keskuse küsitluses vastas ligi 64% küsitletutest jaatavalt küsimusele, kas kavatsete värvata töötajaid, mullu oli see number 60%.

Elion on selle aasta üheksa kuuga palganud 234 uut töötajat. "Elion on hea koht, kus näiteks IT-huviga inimesed saavad oma karjääri alustada ning ettevõtte sees edasi liikuda," selgitas Elioni personalikonsultant Kristi Kollo.

Ta lisas, et samuti tekib ka uusi tegevusvaldkondi, kus on suurem rõhk uutele IT-teenustele, millega seoses vajatakse häid inimesi. Eile oli Elionil 14 aktiivset tööpakkumist.

Järgmisesse aastasse vaadates ütles Kollo, et värbamist plaanitakse selle aastaga samas mahus jätkata.

Hetkel kuum