29. november 2011 kell 7:07

Fitch kärpis USA väljavaate negatiivseks

USA kaotas kolme suurima krediidireitinguagentuuri seas viimase stabiilse väljavaate pärast seda, kui Fitch Ratings otsustas alandada selle negatiivseks, kuna kongressi nn superkomitee ei suutnud kärpekavasid vastu võtta.

Fitchi USA väljavaade peegeldab "kahanevat kindlustunnet, et USA avaliku sektori rahaasjade jätkusuutlikuks arenguks vajalikud fiskaalsed reformid suudetakse ellu viia", vahendab Bloomberg.

Reitinguagentuur lisas, et lähima kahe aasta jooksul on Ühendriikide reitingu alandamise tõenäosus üle 50%. Hetkel on Fitch USA-le andnud kõrgeima, AAA taseme reitingu.

USA võlakoorem tõusis kiireimas tempos alates 2008. aastast pärast Standard & Poor'si otsust võtta riigilt AAA reiting selle aasta 5. augustil.

"On tekkimas üha laiem nägemus, et ei saa lihtsalt oma suva järgi piirata kulutamist, vaid tulev tõsiselt puurida nende programmide sisse, mis seda defitsiiti tekitavad," ütles Bloombergile Mitsubishi UFJ Securuties USA krediidistrateeg Noel Hebert. "Fitch on lõpuks järele jõudmas sellelele väärtalitusele, mida riigi valijaskond on tajunud juba viimased kümme aastat," märkis ta.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum