Anne Oja • 6. detsember 2011 kell 12:45

"Keskerakonna juhtimisel oleksime Kreekas"

Keskerakonna juhtimisel oleks Eesti täna samasuguses olukorras kui Kreeka, rääkis   peaminister Andrus Ansip täna riigikogu liikmete küsimustele vastates.

Keskerakondlastest riigikogulased ründasid Ansipit erinevate küsimustega, mille ühiseks sisuks oli süüdistus elukeskkonna halvenemises ja vaesuse süvenemises. Ansip rääkis oma vastustes aga järjekindlalt seda, kui hästi on Eestil viimase 20 aasta jooksul läinud ning kui tubli on siinne rahvas.

Kuidas siis ikkagi juhtus nii, et Eesti hinnatõus on Euroopa kõige kiirem ja kõige suurem, siin on kõige väiksemad palgad, kõige viletsamad pensionid ning varasemast kaks korda rohkem süvavaesuses lapsi, lajatas lõpuks keskerakondlasest riigikogu liige Heimar Lenk.

Ansip pareeris: "Mis oleks juhtunud siis, kui see minemine oleks olnud Keskerakonna suunata? Ma arvan, et eks me siis seal Kreekas oma asjadega oleks!"

Ansip lisas, et Lengi väited on valed. "Riigikogu liige ei tohiks kindlasti valetada. Veel kord: ausus on kreedo! Kui te jätate midagi ütlemata, mida te ei taha avalikkusega jagada, on see teie asi, aga valetada ei tohi," õpetas ta Lenki.

"Pensionid – no ei ole Eestis Euroopa Liidu kõige pisemad. Laste süvavaesus pole viimastel aastatel kaks korda suurenenud," täpsustas Ansip. "Uuringud kinnitavad, et jah, kriisis on süvavaesus suurenenud, aga see ei ole mitte kaks korda."

"Kui te elate omas maailmas ja selles maailmas te värvite kõik, kogu ümbruse mustaks, ei kuule ega näe te seda, mis tegelikus elus toimub," tähendas peaminister.

Hetkel kuum