Tamming: kuld tõusuteel

16. detsember 2011, 00:00

Kulla tõusutsüklis on 20–30% hinnalangused selle lahutamatu osa ja neid tuleb ette ka edaspidi, kuid kuld jätkab siiski oma tõusu, kommenteeris eilset kulla hinna järsku langust ja uut tõusu Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming.

“Selleks, et mõista kulla hinna kukkumist, tuleb eelkõige mõista kulla hinna tõusu põhjuseid. Maailmas ostetakse kulda kahel põhjusel. Esiteks, inimesed, kes arvavad, et praegune pangandussüsteem on vigane, raha hulk kogu maailmas kasvab enneolematu hooga ja sama hoogsalt suurenevad riikide võlgnevused ja ees on ootamas suuremad vapustused, ostavad füüsilist kulda, sest ei usalda pangandussüsteemi,” ütles Tamming.

“Teiseks on spekulandid, kes ostavad elektroonilist kulda. Nemad ei lähtu makromajandusest, vaid püüavad kasu saada  selles varaklassis, kus toimuvad suuremad hinnaliikumised, olgu selleks nafta, aktsiad või võlakirjad,” jätkas Tamming.

Praegu ostetakse endiselt tunduvalt rohkem, kui müüakse, kuid muutunud on elektroonilise kullaga kauplemine. “Kuna aktsiaturud langevad võimendustega ehk laenamisega soetatud positsioonide korral on vaja sisse maksta lisatagatisi ja kui raha ei jätku, suletakse oma aktsia- või kullapositsioone. See protsess ongi praegu käimas ja sellest on tingitud ka kulla hinna langus,” seletab Tamming.

Investor Rene Ilvese sõnul investeeritakse kulda mitte investeerimiseks, vaid spekuleerimiseks ning kõige kindlam on investeerida ikkagi aktsiatesse.

“Mina olen paadunud aktsiamees. Tuleb otsida normaalseid aktsiaid ja neisse investeerida,” märkis Ilves.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2012, 16:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing