Anne Oja • 16. detsember 2011 kell 9:53

EAS vähendab uusi investeerimisotsuseid

Nõukogu kinnitas eile EASi 2012. aasta koondeelarve kogumahus 113 miljonit eurot, kus väheneb uute finantseerimisotsuste hulk.

Sihtasutuse töömaht püsib siiski tänavuse aastaga samas suurusjärgus, kuna kasvavad väljamaksed elluviimise järgus projektidele, edastas EAS.

„2011. aasta on olnud väga töine. EAS on oma tegevusega saanud kaasa aidata sellele, et Eesti ettevõtete ekspordimahud ja turistide ööbimised on kõigi aegade rekordtasemel. Uusi ettevõtteid asutatakse rohkem kui kunagi varem ning investeeringud innovatsiooni on näidanud Euroopa kiireimat kasvu,“ kommenteeris EASi nõukogu esimees Mart Einasto.

2012. aasta tegevuskava võimaldab senisest veelgi enam toetada uute ettevõtete loomist, uutele turgudele pürgimist ja  ettevõtete investeeringuid tootearendusse. Turismivaldkonna tegevused jätkuvad senises mahus.

 „Uute finantseerimisotsuste maht uuel aastal langeb, ent enam on tööd elluviimisjärgus projektidega. Uue aasta alguseks on EASil ca 2000 aktiivset projekti, rahalises kogumahus 445 miljonit eurot," lisas Einasto eelarvet. „Uue aasta oluliseks tegevuseks on ka struktuurivahendite järgmiseks, 2014-2020 rahastusperioodiks valmistumine."

Hetkel kuum