Naljakamaid apse

Anu Jõgi 24. detsember 2011, 13:05

Mõnikord tundub, et väike täheviga teeb väljendi isegi täpsemaks, aga kui on juba märgatud, tuleb ohates välja korjata.

Kunagi pärast keskkooli lõppu ühes kirjastuses töötanud tütarlaps rääkis, et nemad jätsid igavatesse praktilistesse tekstidesse mõne toreda vea sisse, et teistel ka lõbusam oleks. Meie meelega pole jätnud, kuigi vahel tahaks.

No kui on kirjas näiteks “Müügimaksu kadumise mõnu…”, siis see juba võtabki kokku selle, mida normaalne inimene tunneb ühe lisaraha maksmisest pääsemisest. Tegelikult pidi olema “mõju”, ja see ka ei muutu alati ostja jaoks mõnuks, vaid ­ainult siis, kui konkurents on piisavalt tihe.

Või siis teade selle kohta, et eelnõu on kooskõlatusringil. Võib olla ju mõnel juhul täiesti tõsi, kui ring saab tehtud, aga kooskõla ei saavutata.

Kulutuuriministeerium – ei pruugi ka vale olla, sest kultuurile tulebki tihti peale maksta, et see inimesi rikastades ja neile rõõmu pakkudes siis teistpidi ennast tagasi teeniks.

Mõni viga läheb asjast sammu ette. Selle asemel, et kahtlustada, nagu oleks ärimees Toomas Tool tegelenud turumanipulatsioonidega, mille eesmärk on suurem tulu, võib ju kohe kahtlustada teda tulumanipulatsioonides, nii oligi: “Ärimees tegeles väidetavalt tulumanipulatsiooniga.” Õigluse nimel olgu märgitud, et kahtlustus turumanipulatsioonis ei leidnud kohtus kinnitust.

Naljakamaid apse

Millega libedusest jahu saada? (jagu)

Müüdi- ja paadimaks tõi Edgar Savisaarele maksumaksja vaenlase tiitli.

Valitsusparteid leppisid kokku uuringute jätkamises, mis peaksid leidma vastuse küsimusele: kas Eesti vajab tuumaelektrijama.

“Ei saa nii, et võtame inimese ööseks sisse, magatame teda siin ja siis hommikul teeme operatsiooni,” rääkis arst.

Millised on digitelevisiooni eelised anaaltelevisiooni ees?

“Meil on kool, lasteaed, raamatukogu, vallast läheb läbi suur manatee,” rääkis valdade edetabelis kõige viimase valla juht.

Raha kulutatakse mehelahutuskeskuste ehitamisele, mille järele vajadust ei ole, riik jääb ilma kümnetest miljonitest ­eurodest.

Eesti investoril on võimalik suhteliselt lihtsa vaevaga investeerida ka Lähis-Ida koostöö nõukogu piirkonna ülikiire rahvaaru kasvuga riikidesse.

Eestis on Ingman aktiivsemalt tegutsenud teise aastatuhande algusest. (seega umbes aastast 1000)

Fortumi sõnul jõi firma võrreldav tegevuskasum eelmise aastaga praktiliselt samale tasemele.

Hiina pesaministri Wen Jia­bao prioriteet on inflatsiooni taltsutamine.

Sooline enampakkumine toimub 31. augustil (suuline)

Majutusteenuse hindade suurimat kasvu alates 2001. aastast ei põhjustanud miski muu kui suurim rahvusvaheline kõrvpalli meistrivõistlus Leedu ­Eurobasket 2011.

Jätk kevadel toimunud Peterburi siht-uru-seminarile.

Reheaju renoveerimise koolitus 16.–17. juulil Vaidas

Teade Hiina ettevõtete naksekäitumise kohta

Ülejärgmisel õppeaastal peaks esialgse kava kohaselt avama uksed Euroopa koll.

Et olukorda päästa, palus lennufirma kõigil, kel täna kampaania raames ost sooritamata jäi, saata oma kontaktid eilse päeva jooksul (kuni 00:00) Estonian Airile.

Külmutatud ja jahutatud toiduainetetootja Premia Foodsi aktsia vajus päevasiseselt ajaloo madalaima tasemeni.

HSBC-l võib kuluda kuni kolm aastat panga kulude kärpimise plaani elluviimiseks, kuna esimese kvartali kukud hüppasid.

Brasiilia eksport põhineb toorainel ning toidukaupadel nagu rauamaak, teras, kütused, soja, liha, kohvi, suhkruroog.

Teine põhjus on töötajate lahkumine parematele jahimaadele. Iseenesest ei ole selles midagi halba. (jutt on eestlaste tööleminekust piiri taha, pigem marjamaale)

Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli partei valmiskaotus koduliidumaal Mecklenburg-Vorpommernis näitas, et valijatele ei meeldi Merkeli euroala päästmised.

Praegugi iseloomustab tütar teda kui äärmiselt tahtejõulist inimest, kes läheb eesmärgi nimel kas või üle kivide ja kändude.

Geenivaramu siht on isiksustatud meditsiin.

Et ei oleks julgeolekuohte, et seaduse väärtkasutused oleksid viidud miinimumi ja samas oleks tagatud seaduse tegelik mõte – selline ideaal.

Neil on eestlastest väga erinev ärikilutuur. (ärikultuur)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2012, 08:45
Otsi:

Ava täpsem otsing