13. juuli 2012 kell 7:05

Hiina majanduskasv kukkus masu põhja tasemele

Hiina majanduskasv on aeglustunud üle kolme aasta nõrgimale tasemele, kasvades teises kvartalis aastases võrdluses 7,6%. Tulemus oli ökonomistidele ootuspärane.

Kasv aeglustus esimeses kvartalis näidatud 8,1% pealt ja kattus Dow Jones Newswiresi poolt küsitletud ökonomistide prognoosidega, vahendab MarketWatch. Viimati kasvas Hiina majandus sedavõrd vähe kriisi haripunktis 2009. aasta esimeses kvartalis.

Poole aasta peale on hiinlaste majandus kasvanud 7,8%, samas kui aasta tagasi oli kasvunumber 9,6%.

IHS Global Insighti analüütikud tõid välja, et Hiina majandus on jahtunud nüüdseks kuus järjestikust kvartalit. Viimati jahtus Hiina majandus viis kvartalit järjest 1990ndate aastate lõpus, kui finantskriis tegi Aasia kiirele kasvule mõneks ajaks lõpu.

"Tegu on vähem ohtliku langusega, kui võrrelda ülemaailmse finantskriisiga, kuid peaaegu sama ohtliku langusega kui 1990ndate lõpus," ütles IHSi analüütik Xianfang Ren kliendikirjas.

Pekingi ülikooli professor Michael Pettis usub, et Hiina majanduskasv jahtub järk-järgult 3% tasemele aastases võrdluses ning järgneval kümnendil domineerib majanduse aeglasem kasv.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum