Eesti Advokatuuri juhatuse otsusega loodi äriõiguse komisjon, mille eesmärk on advokatuuri seisukohtade kujundamine ning arvamuse avaldamine.
Äriõiguse komisjoni esimees on Karin Madisson ja liikmed Leonid Tolstov, Sven Papp, Piret Jesse, Peeter Kutman, Annika Vait, Heleri Tammiste ja Kaarel Tammar.
Komisjoni põhitööks on äri-, konkurentsi- ja pankrotiõiguse valdkondades õigusloome ja -praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.
Lisaks lõi advokatuur ka perekonnaõiguse komisjoni ja põhiõiguste komisjoni. "Sisuliselt ekspertgruppide loomisega saame senisest enam rakendada advokatuuri aktiivsete liikmete oskusteavet organisatsiooni ning avalikkuse huvides," ütles advokatuuri esimees Sten Luiga pressiteates.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Komisjonide moodustamine tulenes tema sõnul perioodiks 2011–20 sätestatud advokatuuri arengusuundadest, mis näevad ette advokatuuri liikmete senisest suuremat kaasamist kutseühenduse organitesse. "Seetõttu loodi valdkonnapõhised komisjonid, mille liikmed saavad osaleda advokatuuri seisukohtade sõnastamisel ja kujundamisel," lisas Luiga.
Perekonnaõiguse komisjoni kuuluvad esimees Katrin Orav ning liikmed Ene Ahas, Helina Luksepp, Helen Hääl, Senny Pello, Eha Lillsaar, Helen Tomberg ja Aleksander Vares. Komisjoni töö peamiseks eesmärgiks on perekonnaõiguse õigusloome ja -praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.
Põhiõiguste komisjoni kuuluvad komisjoni esimees Aivar Pilv ning liikmed Rait Kaarma, Alar Urm, Leon Glikman, Vahur Kivistik, Maarja Kärson, Allar Jõks, Sille Allikmets ja Heidi Rajamäe-Parik. Komisjoni peaülesandeks on inimõiguste ja põhiõiguste kaitse, kaitseõiguse teostamise ning karistusõiguse ja kriminaal- ning väärteomenetlusega seonduva õigusloome ja -praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.
istungid toimuvad vastavalt vajadusele, kuid vähemalt neli korda aastas. Igas komisjonis on vähemalt kaheksa liiget, liikmete arv võib suureneda, kui komisjonid seda vajalikuks peavad.
Tuleval aastal 95. aastapäeva tähistav advokatuur on advokaatide omavalitsuslikel põhimõtetel tegutsev kutseühendus õigusteenuse osutamise korraldamiseks era- ja avalikes huvides ning advokaatide kutsealaste õiguste kaitsmiseks. Advokatuuri kuulub 870 liiget.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!