25. november 2013 kell 0:41

Kender lahkub Sirbist

Pärast ühe numbri avaldamist astub Kaur Kender tagasi kultuurilehe Sirp peatoimetaja kohusetäitja ametist ning Robert Kurvitz toimetaja kohalt. Põhjuseks ränk eksimus seoses luuletaja Andres Aule loomingu avaldamisega.

"Astume Sirbi peatoimetaja kohusetäitja ja toimetaja ametikohtadelt tagasi. Sooritasime Andres Aule avaldamata loomingu väljaandmisega ränga eksimuse ning ei näe võimalust tegevusega jätkata," seisis ZA/UMi kodulehel.

Kenderi ja Kurvitza sõnul olid nad viimaste nädalate vältel vaatamata rünnakutele poliitringkondadest, loomeseltskondadest, haridusasutustest ja ajakirjandusest õnnestunud suurepärase kontseptsiooniga kultuuriväljaande käivitamises.

"Kuid me ebaõnnestusime poeetilisel tasandil, see oli ainus viga, mille tegime ning see on kõik, mis meile loeb," lisasid nad.

Oma teadaandes tänavad nad Toomas Väljataga, kes nende sõnul on Eesti kultuuri ja südametunnistuse kangelane. Tänatakse ka Lea Larinit, kes on kõige tugevam inimene, kellega neil on au olnud koos töötada.

"Täname Jüri-Franciscus Lotmanit, kes astus meie nägemuse eest pingelisel hetkel välja. Täname Rein Langi usalduse ja avatud meele eest."

Lisaks kutsusid Kender ja Kurvitz loomeliite üles toetama Rein Langi kultuuriministrina jätkamist. "Palume peaministril mitte rahuldada tema tagasiastumisavaldust ning kutsume loomeliite üles taastama enda väärikus ning esinema avaldusega tema jätkamiseks Eesti Vabariigi kultuuriministrina."

"Täname inimesi, kes meid toetasid. Teid oli palju."

Lõpetuseks kinnitasid Kender ja Kurvitz, et reedel Sirp ilmub.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum