Raido Neemre • 10. detsember 2013 kell 21:02

Börs:turud kukkusid eelarvekõneluste taustal

USA aktsiaturud täna kukkusid ,kui investorid jälgisid pingsalt Föderaalreservi eelarve läbirääkimisi ja oodatust paremaid majandustulemusi.

“Vahetult enne eelarve kokkulepet ja Föderaalreservi järgmise nädala kohtumist on õhus tunda kerget närvilisust,” sõnas BTIG LLC analüütik Dan Greenhaus.” Lisaks sellele toimub ka detsembrile iseloomulik müük. See on tänu investorite maksudega seotud käikudele. Väga paljud ettevõtjad teevad nüüd saamatajäänud maksukaotused tasa,” lisas Greenhaus.

Ettevõtete poole pealt kukkus General Motors 0,8% peale seda, kui valitsus müüs oma osaluse autotootmisettevõttes ja firma avalikustas oma järgmise juhi.

Twitter tegi täna tõelise tõusu, kasvades 5,7%, mis viis sotsiaalmeedia ettevõtte aktsia uue rekordini.

 Täna avalikustatud makroandmete  põhjal saab öelda, et USAs oli oktoobris viimase viie aasta jooksul enim vabu töökohti; see viitab sellele, et tööandjad on isegi eelarve läbirääkimiste valguses kindlad nõudluse jätkumises.

Teise raporti kohaselt suurenesid ka hulgimüügi numbrid ning kaubavarud suurenesid rohkem, kui majandusteadlased ennustasid.

Indeksitest kukkus S&P 500 0,3%, jõudes 1802,88 punktile. Dow Jonesi indeks kaotas 49,04 punkti ehk 0,3% ja jõudis 15976, 49 punktile. Nastaq kukkus 0,2% ja lõpetas päeva 4060 punktil.

Hetkel kuum