Puhkepäev. Jäine ilu

03. jaanuar 2014, 00:00

Lumevaesest talvest hoolimata näitavad jääfestivalid, -hotellid ja -baarid Eestis ja mujal talvekuude jooksul jääst välja tahutud ilu ja pakuvad põnevaid elamusi.

Veebruaris avatakse Pärnus järjekordne jääfestivali, samuti ootab külalisi Lennusada­mas jääskulptuuride näitus uhketest aurikutest. Ka lähiriigid ootavad külla – Rootsis Jukkasjärvis ja Soomes Ylläsjärvis võetakse külalisi vastu jäähotellides ja London kostitab talvefänne jäises baaris.

 

Fookuses

  • Sündmused

Jäämurdja Suur Tõll 100
Veebruar – märts Tallinnas
2014. aastal tähistab jäämurdja Suur Tõll oma 100 aasta juubelit. Selle puhul vältab Lennusadamas terve aasta publikuprogramm. Algab see veebruaris jäälinna “Maailma kuulsamad aurikud” avamisega.
Lennusadama välialale kerkivad jääskulptuurid uhketest aurikutest, teiste seas nii Suur Tõll kui ka Titanic. Lipuväljak muutub liuväljaks ning kaipealsel võtab koha sisse jääkohvik kuuma mustikajoogiga.
Piletid: 5-28 eurot
www.lennusadam.eu

Pärnu Jääfestival
15.-24.02 Pärnus
Selleaastase jääfestivali teema on jäämuusika. Festivaliks ehitatakse spetsiaalne ülipika keelega jääst pill, mis pakub igal õhtul külastajatele elamusi jäämuusika­kontserdil.
Lisaks on avatud jäälinn ja talvepark, kus ootavad külastajaid uhked jääskulptuurid ja jääkino, lumest seiklustepark ja karussellid, tuubirada, kelgunõlvad ja labürint, filmis uisutamine, jäärestoran ja jääteaduse tuba, lumepiknikuonnid, lumespaa, lumest saun ja palju toredaid võistlusi.
Piletid: 30-50 eurot
www.icefest.eu

  • Kohad 

Snow village Ylläsjärvis Põhja-Soomes
Detsembrist aprillini (külalisi majutatakse kuni 6. aprillini, pärast seda jääb lumelinn avatuks nii kauaks kui võimalik). Lapimaal Ylläsjärvis 13. korda avatud Lumelinnas on võimalik ööbida Lumehotellist, süüa õhtust Jääbaaris, nautida igludiskot, kus jooke serveeritakse jääst klaasides, vaadata jää- ja lume­skulptuure ning pidada isegi pulmi. Lumelinnas on olemas oma pühakoda. 20 000 ruutmeetril laiuva linna loomiseks on kasutatud 1,5 miljonit kilo lund ja 300 000 kilo jääd.
www.snowvillage.fi

Icehotel Jukkasjärvis Põhja-Rootsis
24. korda avatud Icehotel on lahti kuni aprilli keskpaigani. Kunstnike ja disainerite loodud hotellis on võimalik ööbida erinevates lumest ja jääst tubades (ekstreemsust mitteotsijatele on avatud ka tavapärane hotell), külastada restorani, osaleda giidi juhendatud tuuridel, nautida virmalisi ja saanisõitu koerte või hobustega, proovida jää peal autoga sõitmist, saada osa saamide kultuurist, pidada pulmi või firmaüritusi.
www.icehotel.com

Icebar Londonis
Icebar ehk Jääbaar pakub võimalust -5 °C juures nautida meeldejäävat õhtut ruumis, kus seinad, baar, lauad ja isegi joogiklaasid on valmistatud jääst. Baar, lounge ja restoran pakuvad sööke ja jooke, samuti mängib taustaks muusika. Tegu on Rootsis Jukkasjärvis asuva Jäähotelli baariga Londonis.
www.belowzerolondon.com

Vaata lisaks

  • Jää- ja lumefestivalid mujal maailmas

Harbini Rahvusvaheline Jää- ja Lumeskulptuuride Festival Hiinas
28.12-28.02
www.harbinice.com ja www.icefestivalharbin.com

20. Jäämaagia Festival Banffi Rahvuspargis Kanadas
17.-26.01
www.banfflakelouise.com

24. RahvusvaheliSeD Lume­skupltuuride meistrivõistlused Ameerikas Breckenridge’is Colorados
21.01-2.02
www.gobreck.com

65. Sapporo Lumefestival Jaapanis
5.-11.02
www.snowfes.com/english

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2014, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing