Tai protestijad kaaluvad börsi ründamist

Romet Kreek 14. jaanuar 2014, 15:37

Valituse võimult kukutada soovivad Tai protestijad suurendasid blokaadi ministeeriumite ümber ja üks fraktsioon ähvardas börsi tormijooksuga, vahendab Reuters.

Ministeeriumid ja keskpank on sunnitud tegutsema tagavarakontorites, kuna protestijad takistavad nende ametnike töölepääsu ministeeriumite hoonetesse.

Üliõpilaste grupp, kes liitus Suthep’i rahvademokraatliku reformikomiteega (PDRC), ähvardas rünnata börsi. Nende liider Nitithorn Lamlua  rääkis esmaspäeval toetajatele, et börs kujutab endast nurjatud kapitalistliku süsteemi, mis andis võimaluse peaministri venna Thaksini saamisel miljardäriks. PDRC teatas, et börs küll ei ole nende sihtmärkide nimekirjas.

„Me ei valluta kohti, mis pakuvad inimestele teenuseid, sealhulgas lennujaamu, börsi ja ronge. Me blokeerime valitsusasutusi, et need ei saaks funktsioneerida,“ ütles PDRC pressiesindaja Aknat Promphan.

Tai börsi juht Jarumporn Chotikasathine rääkis Reutersile, et nad on valmistanud ette turvameetmed, et kindlustada hooned ja kauplemissüsteemi töö. Hommikupoolikul käis tavapärane kauplemine. Mingeid erilisi turvameetmeid Reutersi fotograaf börsi juures ei märganud. Grupp protestijaid möödus börsihoonest, olles teel tolliameti suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 15:42
Otsi:

Ava täpsem otsing