Seame riigi ametiautodele standardi

27. jaanuar 2014, 00:00

Avaliku sektori ametisõidukitele tuleks kehtestada ühtne standard, kus on kokku lepitud, milliseid sõidukeid milliste tööliinide lõikes kasutakse. Sellega saaks riik sõidukitega seotud kulusid selgemalt ja läbipaistvamalt juhtida ning seeläbi ka kulutusi vähendada.

Standard võiks kehtida kõigile alates tipppoliitikutest kuni ministeeriumide allasutuste ja kohalike omavalitsusteni välja. Selles oleksid kirjeldatud sõidukite tehnilised tingimused ja piirkulud. Nii välistatakse olukord, kus ametiasutused soetavad oma maitse järgi kalleid ja luksulikke masinaid. Ühtlasi saaksid riigiasutused kokkulepitud põhimõtete alusel teha ühishankeid, mis omakorda viib sõidukite kulusid alla, sest siin hakkaks kehtima turureegel – mida rohkem sarnast kaupa korraga osta, seda odavamaks muutub sisseostuhind.

Tervikülevaade puudub. Kui iga riigiasutus soetab sõidukeid oma äranägemise järgi, olemegi olukorras, kus puudub tervik­ülevaade riigi teenistuses olevatest sõidukitest ja nende kuludest. Siseministeeriumi haldusala asutustega koostöös oleme astunud viimastel aastatel suuri samme, et ühtlustada haldusala asutustes kasutusel olevate ja hangitavate sõidukite lähtealuseid. Selle tulemusena on loodud eeldused heaks koostööks ühishangete korraldamiseks ja sõidukite kulude paremaks haldamiseks.

Kui suudame riigis tervikuna luua ühtsed riigiasutuste ametisõidukite põhimõtted, siis see aitaks tervikuna vähendada riigi kulutusi maismaasõidukite ülalpidamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. January 2014, 18:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing