AÜ: ka vabatahtlik tegevus võib jätta tööturahata

29. jaanuar 2014, 08:52

Kavandatav seadusemuudatus välistaks tööturaha saajate hulgast lisaks äriühingute juhatuse liikmetele ka MTÜde juhatuse liikmed, kes selle eest hüvitist saavad.

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) pakuvad end riigikogule appi otsima seadusemuudatusele uut sõnastust, et vähendada töötukassa raha kuritarvitusi, kuid säilitada kaitse kolmanda sektori ehk kodanikuühiskonna aktivistidele ja ausatele ettevõtjatele. Praeguse sõnastusega ei tohiks aga ühiskond leppida, leiavad ametiühingud oma pressiteates.

„Plaanitav seadusemuudatus puudutab valusalt neid ühiskondlikult aktiivseid inimesi, kes lisaks põhitööle juhivad mõne kodukandiseltsi, korteriühistu või heategevuseesmärgil moodustatud organisatsiooni tegevust, kui nende tegevust tasu vääriliseks peetakse. Samuti on löögi all näiteks juriidiliste isikutena tegutsevate ametiühingurakukeste juhid,“ selgitas EAKL õigussekretär Tiia E. Tammeleht.

Kui sellised aktiivsed inimesed peaksid mingil põhjusel oma põhitööst ilma jääma, kaotavad nad ametiühingute juristi hinnangul ka kõik töötutele ette nähtud sotsiaalsed tagatised – nii võimaluse ümberõppele, töötutoetusele kui ka näiteks õiguse sotsiaalselt kindlustatutega samadel alustel arsti juurde pääseda.

„Seadusemuudatust ei saa praegusel kujul pidada kodanikuaktiivsust soosivaks ja see tuleb uuesti läbi mõelda,“ märgib Tammeleht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. January 2014, 08:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing