Arenda ettevõtet väljarände kiuste

10. veebruar 2014, 00:00

Keegi ei loo erasektoris uusi töökohti selleks, et vähendada väljarännet. Iga ettevõtja ja ettevõte arendab oma äri nii, nagu oskab ja suudab, ning vastavalt sellele luuakse ka töökohti.

Ettevõtjad saavad eelkõige ikka arendada ja edendada enda ettevõtet paremaks, tugevamaks, konkurentsivõimelisemaks jne. Siis muutub ka Eesti tervikuna tööjõuturul konkurentsivõimelisemaks. See on ilmselt nagu inimestegagi – mida parem inimese sa oled, seda paremaks muutub ka maailm sinu ümber. Muuta saab ikka ainult iseennast.

Kuidas häid töötajaid leida ja oma ettevõttes hoida, sellega tuleb tegeleda iga päev. Lisaks töötasule on kindlasti oluline, et töötajal on väga hea kontakt ja läbisaamine oma otsese juhiga. Et ta tunneb ennast meeskonna liikmena, kellega arvestatakse; et ta tunneb ennast kasuliku ja vajalikuna.

Kindlus ja stabiilsus. Meie ettevõttest näiteks pole viimase kolme aasta jooksul töötajaid selleks lahkunud, et minna tööle Soome. Ju on selle juures üheks põhjuseks ka usk, et praegune töökoht on kindel ning stabiilne sissetulek tagatud. On küll mõni juhus, kus Soomes tööl olnud inimene tuleb Eestisse tagasi, kuid need on üksikud erandid.

Oma tööpakkumistega konkureerime praegu ikkagi Eestis. Kui aga tänasel päeval peaksime tegema mõnele Soomes töötavale inimesele pakkumise, mis ta tagasi koju tooks, siis seda on väga raske teha. Palgatasemete vahe on selleks liiga suur.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. February 2014, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing