Investoreid hämmastab Barclays juhi tegevus

Raido Neemre 11. veebruar 2014, 22:03

Barclays tippinvestorid ütlesid CNBCle, et nad on üha enam frustreeritud panga tegevjuhi Antony Jenkinsi tegevuse üle. Pank avalikustas täna oma aastakasumi ning valmistub koondama kuni 12 000 töökohta.

Rahutus tärkas peale panga otsust avalikustada oma aastatulemused päeva võrra varem, kuna kardeti kõrgetasemelist infoleket.

"Antony Jenkinsil hakkab aeg otsa saama,” ütles üks kümnest suurimast aktsionärist.

Investorite sõnul tuleneb nende frustratsioon paljuski kasvavatest boonustest. Pank teatas täna, et nende investeerimispanga kompensatsioon palga suhtes kasvas 43,2%ni. Samas tõdes pank, et edaspidi võidakse seda kärpida.

Jenkins sõnas, et panga otsus suurendada boonuseid tulenes sellest, et pank soovib maksta konkurentsivõimelist palka õigetele inimestele, kes pangale kasumit toodavad.

Samuti ütles ta, et pank plaanib käesoleval aastal koondada 10 000 -12 000 töökohta, neist 7000 Suurbritannias.

“Me usume Barclays tulemustasusse ja konkurentsivõimelisesse palka,”  lisas ta.

Eile tehtud avaldus, mis avalikustas päev enne õiget aega panga 2013. aasta majandustulemused, oli juba teine planeerimata teade Barclays poolt viimase kahe nädala jooksul. 29. jaanuaril teatas pank, et neil kulub veel 330 miljonit naela restruktureerimiseks ning kohtukulude katteks. Sellel nädalavahtusel tabas panka järjekordne skandaal kui selgus, et panga kliendiandmeid oli müüdud hoolimatutele maakleritele.

Täna avaldati panga eelmise aasta majandustulemused täiel määral. Panga aasta puhastulu oli 540 miljonit naela. 2012. aastal oli panga puhaskahjum näiteks 624 miljonit naela. Aruandest selgus, et panga korrigeeritud maksueelne kasum kukkus 32% 5,16 miljardile naelale, mis on vähem, kui analüütikud ennustasid. Panga aktsiad kukkusid täna ligikaudu 6%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2014, 22:03
Otsi:

Ava täpsem otsing