Yellen on majanduskasvu suhtes positiivne

Raido Neemre 11. veebruar 2014, 22:08

USA Föderaalreservi juht Janet Yellen lubas oma täna peetud kõnes sirgjoonelist ja kindlat kurssi edasi, vähem raha trükkimist, kuid jätkuvalt madalaid intressimäärasid.

Yellen tundus oma esimeses avalikus kõnes majanduse suhtes optimistlik, rääkides ka töötuse- ja inflatsioonimäära projektsioonidest.

“Eelmise aasta teises pooles hakkas majandus taas paranema,” sõnas Yellen.

Ta tõi välja ka majandussaavutused, mis on aidanud kaasa töötusemäära vähendamisele. Tema sõnul vastab praegune 6,6% töötusemäär Föderaalreservi ootustele.

Samuti märkis Yellen oma kõnes finantsturgude viimase aja ärritust, mille on põhjustanud viimase kahe kuu nõrk töötusemäära vähenemine.

“Me oleme globaalsete turgude püsimatust viimasel ajal lähedalt jälginud,” sõnas ta. “Meie arvamus on, et praeguses seisus ei kujuta sellised arengud mingit märkimisväärset riski USA majandusele. Loomulikult jätkame me olukorra jälgimist.”

Yelleni sõnul jätkab Föderaalreserv tõenäoliselt võlakirjaostu programmi kärbetega. “Komitee otsus kärbete toimumise osas sõltub tööturust ning inflatsioonist,” sõnas ta.

“Alates finantskriisist ning majanduslanguse sügavustest on toimunud märkimisväärne progress majanduse taastamiseks ja majandussüsteemi tugevdamiseks,” sõnas ta, lisades, et “palju on veel ees.”

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2014, 22:08
Otsi:

Ava täpsem otsing