Uuendatakse Eesti kodaniku passi

Alyona Stadnik 13. veebruar 2014, 13:03

Valitsus kinnitas täna määruse eelnõu, mis puudutab Eesti kodaniku passi kujunduse uuendamist ning võltsimiskindluse tagamist.

"Dokumendi turvalisus suureneb. Tuleb juurde tekste, bulgaaria, rumeenia ja horvaatia keeltes. Uues passis on ka QR-kood, mis annab lingi internetiaadressile, kus saadakse infot dokumendi väljastamise kohta," selgitas peaminister Andrus Ansip.

Vanu passe võib välja anda kuni 31. maini. "Vanad passid kehtivad individuaalse kehtivusaja lõpuni ja nendega midagi ei juhtu," märkis Ansip. "Mõistlik on soetada uus pass enne, kui vana passi kehtivuse aeg on lõppenud," lisas ta.

Uuendusena kantakse passi sisekaanele tekst selle kohta, et passi kasutajal on õigus väljaspool Euroopa Liitu pöörduda konsulaarabi saamiseks ELi teise liikmesriigi esinduse poole, kui Eestil ei ole selles riigis oma välisesindust.

Samuti on passi 32. leheküljele lisatud eesti-, inglise- ja prantsuskeelne juhis dokumendi väljaandja või Eesti välisesinduse teavitamiseks juhul, kui leitakse teise isiku pass või on ilmnenud dokumendi väärkasutuse juhtum.

Isikut tõendavate dokumentide kujundust ning nendes kasutatavaid turvaelemente ja -lahendusi uuendatakse regulaarselt dokumentide võltsimiskindluse tagamiseks.

Samaks jäävad passi üleüldine visuaalne kujundus, üldised nõuded passi mõõtmete, lehekülgede arvu ja vormi osas ning passi kaante värvus.

Määrus jõustub 1. märtsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2014, 13:04
Otsi:

Ava täpsem otsing