Puhkepäev. Tarantinolik närvikõdi

21. veebruar 2014, 00:00

Iisraeli režissööride šokeerivat ja verist põnevikku “Suured kurjad hundid” on võrreldud Tarantino menuki “Pulp Fictioniga”, mille üle tunneb head meelt ka Tarantino ise.

“Suured kurjad hundid” on ekstreemne, õõvastav ja hoolimata sellest ülimalt nauditav  triller, mille on üheks oma lemmikfilmiks kuulutanud ka Ameerika filmilooja Quentin Tarantino.

“See ei ole mitte ainult Busanil (rahvusvaheline filmifestival Lõuna-Koreas – toim) nähtud parim film, vaid see on selle aasta kõige parem film”, ütles Tarantino intervjuus pärast filmifestivali. Selle põhjuseks on oletatavasti mängufilmi “Pulp Fiction” sarnane süžeekäik.

Psühholoogiline ja poliitiline põnevik. Filmi režissöörideks on Navot Papushado ja Aharon Keshales, kelle  eelmist koostööd, 2011. aastal valminud filmi “Marutaud” saatis suur huvi ja kõmu.

Linateose teemad on tänapäeva valupunktid nagu mõrvad ja laste vastu suunatud seksuaalsed kuriteod, millele režissöörid püüavad teadlikult tähelepanu pöörata ning kutsuvad üles märkama ka nende toimumist enda ümber. Seda aga filmile sobilikul viisil, lähtudes eelkõige sellest, et see peab lisaks mõtteainesele pakkuma ka kaasahaaravat vaatepilti.

Iisraelis pannakse toime rida jõhkraid mõrvu ja seksuaalkuritegusid. Ühe ohvri isa osutub filmis aga üsnagi julgeks meheks, kes ei ole nõus lihtsalt kodus passima ning ootama, kuni seadusega mõrvarile teenitud karistus määratakse. Ta otsustab selle asemel ise tegutseda. Paraku kaasneb sellega aga suur kaos ja verevalamine.

Nimelt, endise politseiniku Gidi (Tzahi Grad) vaimne tervis ei pea vastu ja ta röövib kuritöödes kahtlustatava kooliõpetaja Drori (Rotem Keinan), vangistab ta ja hakkab piinama. Sealt edasi läheb lugu juba väga tarantinolikult, pakkudes ohtralt meelekõdi ning õudset vaatepilti.

Inspiratsioon Iisraeli igapäevaelust. Filmi lavastajad Papushado ja Keshales on öelnud, et film on inspireeritud ühiskonnast, milles nad elavad. Ärevus ja hirm on Iisraelis argipäeva osad ja riigis toimuvat kohati  isegi defineerivad: terrorirünnakud, laste röövimine, macho’lik käitumismudel ehk patriarhaatlik kord, lakkamatu tunne, et ollakse teiste poolt tagakiustatud ehk rassism ning usuvaenulikkus ja kättemaksuiha ajaloo eest on mõned igapäeva osad. See kõik on viljakaks pinnaseks ekstreemsetele tegudele ja olukordadele, nõnda on põhjendanud filmi tagamaid režissöörid.

 

Triller

 • “Suured kurjad hundid”

Režissöörid: Navot Papushado ja Aharon Keshales
Osades: Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Tzahi Grad jt
Filmi pikkus: 1 h 50 min
Kinodes alates: 21.02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  20. February 2014, 18:20
  Otsi:

  Ava täpsem otsing