Loome kodanike foorumi

07. märts 2014, 00:00

Teen ettepaneku luua internetipõhine piirkondlik kodanike foorum, kus saab alustada kodanikualgatusi, arutada poliitika üle ja küsida üksteiselt abi. Kodanikefoorumi eesmärk on viia omavahel kokku kohalikud, et julgustada neid lahendama nii suuremaid kui ka väiksemaid probleeme, ent miks mitte ka tegelema küsimustega, millega tegeleb valitsus.

Välja näeks kodanikefoorum internetis umbes nagu ­Geni platvorm, ainult et see ei hõlmaks mitte sugulasi, vaid lähikondseid: neid, kes elavad ühes piirkonnas.

Justkui maakaardi peal võiks olla kirjas, kes elavad su lähedal ja mis neil parasjagu käsil on. Nii saab igaüks leida abikäsi ja ise tuge pakkuda.

Arutlemise koht. Kui kohalikud soovivad omavahel lahendada mõnd suuremat probleemi, on foorum hea koht, kus rahastuse üle arutleda. Sündmusi lisada võib igaüks ja tulevikuideed on eriti oodatud.

Asja mõte on tuua inimesed veebis üksteisele lähemale ja kergendada ühiste huvide nimel tegutsemist. Me oleme pisike riik, mistõttu on meil seda lihtsam teoks teha kui suurtel maadel.

Selline internetiplatvorm võiks olla seotud veebilehtedega valitsus.ee, eesti.ee jne, kohalike omavalitsuste kodulehtedega, kõigi infoallikatega, mida piirkondlikul kogukonnal võiks vaja minna.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. March 2014, 19:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing