Puhkepäev. Piltnike parimad tabamused

07. märts 2014, 00:00

Mood ja arhitektuur, Eesti elu ja välismaa olu, selle ja eelmise aasta ning möödunud sajandi olulisemad paigad ja hetked on jäänud fotograafide objektiivide ette. Puhkepäev pakub välja valiku põnevaid fotonäituseid, kust inspiratsiooni ammutama minna.

Fookuses

  • Fotonäitused

“Sõdadevaheline arhitektuur Kaunases”
Tallinnas Eesti Arhitektuurimuuseumis, avatud kuni 9.03
Sõdadevahelisel perioodil, kahe aastakümne vältel oli Kaunas Leedu pealinn, muutudes tähtsusetust provintsilinnast regiooni oluliseks arhitektuurikeskuseks, mis oli kursis Euroopa moodsa arhitektuuriga. Näitusel on väljas pilte nii Kaunase avalikest hoonetest kui ka elamutest.
www.arhitektuurimuuseum.ee

“Kalju Suur - Retrospektiiv”
Tallinnas Fotomuuseumi galeriis Lee, 13.03-03.04
Eesti enim tunnustust kogunud fotograafiameistri näitusel on väljas 35 eriilmelist tööd autori erinevatest loomeperioodidest.
http://linnamuuseum.ee/fotomuuseum

“Aasta pressifoto 2013”
Tallinnas Viru Keskuse aatriumis, avatud kuni 21.03
Näituse valik on koostatud “Aasta pressifoto” konkursile laekunud 1209 pildi hulgast, mille esitasid 70 autorit. Näha saab eelmise aasta parimaid fotosid uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto kategoorias.
www.epfl.ee

Ingmar Muusikus  “Lõuna-Eesti – elu kahe maailma piiril. Kogukonnad”
Võru Linnagaleriis, avatud kuni 21.03
Näitus vaatleb tundliku pilguga Lõuna-Eesti inimeste ja kogukondade olemust, traditsioone ning eluviisi. Fotonäitus on osa mahukast projektist, mille raames kuue Lõuna-Eesti maakonna Leader-tegevusgrupid, omavalitsused ja kogukonnad tähistasid 21 põneva looga paika mullu suvel National Geographicu kollase aknaga – nii sündis Lõuna-Eestit tutvustav teekond “Elu kahe maailma piiril” (info www.visitsouthestonia.com). Fotonäitus läheb peale Võrus eksponeerimist rändama mööda Eestit.
www.vorulinnagalerii.ee

“Eesti Vabadussõja mälestusmärgid omas ajas ja ruumis”
Tallinnas Kiek in de Kökis, avatud kuni 23.03
Näitusel on väljas stereofotod Vabadussõja mälestusmärkidest, mille loojaks on 19. sajandi lõpul ning 20. sajandi esimesel poolel fotograafina tegutsenud viljandlane Jaan Riet. Stereopilt võeti üles spetsiaalse kaameraga, millel oli kaks objektiivi. Sarnast tehnoloogiat kasutatakse ka tänapäeval nn 3D-kinofilmide tootmisel.
http://linnamuuseum.ee/kok

Olena Kovpaki “Integratsioon ON piltides”
Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus, avatud 26.03
Näitusel on eksponeeritud 30 portreefotot, mis näitavad Eestis elavate immigrantide elu. Piltidele on jäänud nii Eestis elavaid albaanlasi ja liivlasi kui ka ameeriklasi ja sakslasi.
www.nlib.ee

Konkursi “Aasta puitehitis” võidutööd
Tallinnas RMK Toompuiestee teabepunktis, avatud kuni 31.03
Näitus tutvustab viimase kümne aasta puitarhitektuuri paremikku. Välja on pandud tänavu 12. korda toimuva konkursi “Aasta puitehitis” esimese 10 aasta võidutööde fotod.
www.loodusegakoos.ee

Moenäitus “Ideevorm”
Tallinna Teletornis, avatud kuni 5.05
EKA moedisaini ülevaatlikul fotonäitusel on väljas pilte Eesti Kunstiakadeemia moedisaini- ja stilistikatudengite töödest, mis on valminud moekunstnik Marit Ilisoni juhendamisel eksperimentaalse vormiõpetuse raames. Kursuse eesmärk oli, et tudengid mõtleksid tavapärasest ja reaalsusest väljapoole ning eksperimenteeriksid ulmeliste vormidega.
www.teletorn.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2014, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing