Põldoja: kasutame teiste raha

Rainer Saad 10. aprill 2014, 14:46

MTÜ FinanceEstonia juhatuse esimees Priit Põldoja ütles Pärnu finantskonverentsil, et Eesti peab hakkama rohkem teiste inimeste raha kasutama.

„Rahandus on korras, pangad on kapitaliseeritud, kuid miski on ikkagi mäda,” ütles Põldoja, kelle sõnul on Eesti majanduse finantseerimisprobleem see, et peame palju asju oma rahaga tegema. „Tahaks jõuda sinna, kus meie ettevõtluses oleks idee, kus teiste inimeste raha kasutamine oleks usalduse märk,” lisas ta.

Põldoja sõnul näitas Eesti kriisist väljatulekul eeskuju kogu Euroopale ning Eesti on enda rahandusega praegu Euroopa tipus. Samas oleme oma ettevõtete enamusosalused müünud ja paigutanud raha muu maailma portfelliinvesteeringutesse (valdavalt võlakirjad).

„Eesti majandus on hästi positsioneeritud järgmiseks kriisiks, kuid mitte väga hästi järgmiseks kasvuks,” sõnas ta.

Eesti probleem on Põldoja arvates see, et meil on väike finantsinstrumentide valik. Võlakirjaturgu on väikses Eestis väga keeruline üles ehitada.

Kui finantssügavus majanduses kasvab, kasvab ka SKT. Kui Eesti viiks oma finantssügavuse ja kapitali struktuuri arenevate turgude tasemele, siis oleks Eesti majanduses täiendavalt üle 6 miljardi euro omakapitali finantseerimist ja üle 2,5 miljardi emiteeritud võlakirju ja 1 miljard eurot vähem laenu.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. April 2014, 07:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing