Hiina turistid vallutavad peagi Skandinaavia ja Baltikumi

Raido Neemre 22. aprill 2014, 20:30

Hiina turistid reisivad üha kaugemale ning Hiina magnaat Huang Nubo ennustab, et peagi vallutavad riigi turistid ka Skandinaavia ja Baltikumi.

“Hiinast on saamas number üks globaalse turismi turuallikas,” sõnas Hiina ühe juhtiva kinnisvara investeeringute grupi juht Huang.

“See on võimalus. Nad võivad minna Balile, Saksamaale, kuid ka Skandinaaviasse,” sõnas ta.

Hiinlased on üha enam reisima hakanud. 2005-2012 aastani on Hiina turistide arv, kes välismaale reisivad, kahekordistunud 83 miljoni inimeseni, selgus Maailma Turismiorganisatsiooni raportist. 2013. aastal sööstis Hiina turistide arv taevasse, ületades sellega USA ja Saksamaa turistide arvu.

Mitte ükski Skandinaavia riik ei ole praegu hiinlaste reisisihtpunktide esikümnmes, isegi mitte nende soovinimekirjas, selgub Hotels.com 2013. aasta uuringust. Hiinlaste nimekirjades domineerivad Aasia-Vahemere ja Põhja-Ameerika sihtkohad, samuti Euroopa riigid nagu Suurbritannia, Prantsusmaa ja Itaalia.

Kuigi Island võib tunduda eraldatud, usub Huang, et sulav polaarjää muudab sihtkoha järgmise 10 aasta jooksul atraktiivsemaks, kui see praegu on. Üheks põhjuseks on see, et väga paljud laevad mööduvad Islandist oma teekonnal Euroopasse.

Siiamaani on Huangi pingutused Islandile Hiina turiste viia ebaõnnestunud. 2012. aastal püüdis ta Islandil edutult maad osta, kuna valitsus ei suutnud välismaalasele maa müümise osas üksmeelele jõuda.

Huangi ettevõte, Beijing Zhongkun, mis omab kinnisvara ja kuurorteid Hiinas ja mitmetes teistes riikides, sh USAs, plaanib Islandit kasutada Skandinaaviasse sõitvate turistide baasina.

Järgmise kolme aasta jooksul plaanib Huangi siseneda ka Norra, Taani, Soome ja Rootsi turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2014, 20:30
Otsi:

Ava täpsem otsing