Investor Toomas võttis Royal Vopakist kasumit

25. aprill 2014, 00:00

Äripäeva väljamõeldud investor Toomas, kes investeerib reaalset raha, võtab kasumit ja müüs ära viimase osa Royal Vopaki aktsiatest.  Selle aktsia müügiga sai alustatud tänavu talvel.

Hollandi kütuste ja kemikaalide ladustamisfirma aktsiaid hakkas Toomas ostma 2009. aasta suvel ja need said soetatud 20,765 euroga. Ettevõte on maksnud ka aja jooksul kenasti dividende. Aktsia jooksev dividenditootlus on vaid 2,3%. Seda on vähevõitu. Aktsia P/E on 15,8, mis ei ole väga kallis, kuid ka mitte odav.

Ettevõtte äriperspektiiv ei tundu praegu meeldiv. Vopakil on nii tegevusprobleemid, mida püütakse lahendada, kui ka geopoliitilised riskid, mida ettevõte ei suuda kontrollida.

Praegu ei paista, et investorid oleksid aktsia hinda arvestanud geopoliitilisi riske. Kui Venemaa tungib Ukrainasse, võib see tuua kaasa ­Lääne karmid sanktsioonid ja Venemaa vastureaktsiooni. See võib halvimal juhul mõjutada kütuse transpordivooge ja ladustamise nõudlust ning mõjuda valuutakurssidele.

Royal Vopak valmistas kolmapäeval negatiivse üllatuse.  Ettevõtte esimese kvartali käive vähenes 1%, 318 miljonile eurole. Puhaskasum kukkus 17%, 68,2 miljonile eurole.

Vopak tõi tulemuste halvenemise põhjusena välja valuutakursside kõikumiste mõju, ­Eesti nigela tulemuse ja Rootsi terminali vähese kasutuse.

Vopaki mahutite täitumus oli ainult 88%. Käive ei käinud kaasas mahutipargi kasvuga.

Ettevõte kaasab kapitali, mis lahjendab seniseid osalusi.

Analüütikute soovitus on 3-11-3 (3 ostu-, 11 hoia- ja 3 müügisoovitust).

Swedbanki sai antud korraldus müüa 150 Royal Vopaki aktsiat. Tehingule näidati 38,40506667eurost aktsiahinda, komisjonitasu 14,06 eurot.

Seoses selle müügiga ei ole Toomasel enam Hollandi aktsiaid, mis tähendab, et edaspidi ei kulu ka raha selle maa väärtpaberikonto hooldustasuks, juhul kui Hollandist midagi muud asemele ei osta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2014, 18:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing