Börs: turud lõpetasid teravas languses

Raido Neemre 06. mai 2014, 23:17

USA börsid olid täna teravas languses tänu American International Groupi (AIG) kasumilangusele ning Twitteri langusele, kuna ettevõtte siseringi kuuluvad inimesed said esmakordselt võimaluse müüa oma aktsiaid alates mikroblogi aktsiate esmaemissioonist.

“Aasta esimese kvartali kasumiaruanded on olnud oodatust paremad, kuid mitte piisavalt tugevad, et muuta investorid tuleviku suhtes ülientusiastlikuks. Võimalik, et me näeme märke riskide maandamiseks müüdud aktsiatest, millele lisandub närvilisus Ukraina osas, kuigi see ei mõjuta otseselt USA ettevõtete kasumeid,” sõnas  Oppenheimer Fundsi majandusanalüütik Jerry Webman.

“Peamine põhjus, miks turud on praegu languses, on see, et me oleme kogu aeg olnud kõrgustes. Kui sa ei jätka ralliga, siis inimesed hakkavad kasumeid võtma,” sõnas TD Ameritrade strateeg JJ Kinahan.

AIG aktsiad kukkusid peale seda, kui kindlustusfirma teatas oma kvartalikasumi 27% langusest.

Twitteri aktsia kukkus peale seda, kui sotsiaalmeedia ettevõtte siseringi kuuluvad töötajad said võimaluse paisata müüki oma peaaegu 500 miljonit aktsiat.

USA kaubavahetuse puudujääk kahanes märtsis tänu ekspordi kasvule. Puudujääk kahanes 40,4 miljardile dollarile varasemalt 41,9 miljardilt dollarilt veebruaris, teatas USA Kaubandusministeerium.

Dow Jones tegi 0,78% languse ning sulgus 16401,02 punktil. S&P 500 kukkus 0,90% ning sulgus 1867,72 punktil. Nasdaq tegi 1,38% languse ning lõpetas päeva 4080,76 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2014, 23:17
Otsi:

Ava täpsem otsing