Miljonärid tahavad suuremaid makse

Raido Neemre 06. mai 2014, 21:40

CNBC uuringust selgub, et miljonärid tahavad ebavõrdsuse vähendamiseks suuremaid makse

CNBC esmakordselt läbiviidud miljonäride uuringust selgus, et 51% Ameerika miljonäridest usuvad, et ebavõrdsus on USA jaoks suur probleem ning peaaegu kaks kolmandikku neist toetab kõrgemaid makse jõukamatele ning kõrgemat miinimumpalka, mis aitaks lõhet rikaste ja vaeste vahel vähendada.

Uuringu tulemused näitavad, et Ameerika miljonäridel on vastakad vaated, kui asi puudutab lõhet rikaste ja vaeste vahel. Nad ei häbene on rikkust ning peavad oma rikkuse tulemuseks rasket tööd, tarkasid investeeringuid ja sääste. Samuti usuvad nad, et Ameerikas võib rikkaks saada igaüks, kes teeb kõvasti tööd.

Samas usuvad ameeriklased, et kultuurilised ja perekondlikud küsimused ei lase paljudel ameeriklastel rikkaks saada. Rikkad peavad olulisteks muudatusteks, mis aitaksid vähendada ebavõrdust head haridust, rikastele suuremate maksude kehtestamist ning vaestele ja keskklassile paremaid säästmisstiimuleid.

CNBC miljonäride uuring hõlmas ühtekokku 514 inimest ehk 8% USA rikkaimat leibkonda, kellel on investeeritavat vara miljoni dollari või enama eest.

Kui osalenutelt küsiti number üks faktori kohta, mis on aidanud neil rikkust saavutada, vastas 23% küsitletust, et nende rikkuse taga on raske töö. Teisele kohale tuli targad investeeringud (21%) ning kolmandale kohale säästud(18%). Haridus jõudis neljandale kohale ning sellele järgnesid kokkuhoidlikkus ja pärandused. Kõigest üks protsent vastanutest väitis, et nende rikkuse põhjuseks on õnn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing